FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO-STEAUA 2-1

N'Doye chiar a picat la controlul antidoping la Dinamo-Steaua!

Articol de GSP - Publicat duminica, 17 octombrie 2010 00:00

Tragerea la sorți pentru stabilirea celor patru jucători dinamoviști care au fost testați după Derby de România Dinamo-Steaua a avut parte de o surpriză: printre ei s-a aflat și senegalezul N'Doye! Adică jucătorul pe care Gigi Becali a declarat că este singurul care ar vrea să fie testat! Steaua a cerut suplimentarea numărului de jucători care să fie testaţi, de obicei doar doi jucători fiind supuşi controlului.

"Mie nu-mi place să se întîmple așa. Pe mine m-a deranjat cînd alții au cerut control antidoping, și acum am cerut noi. Nu se va mai întîmpla, eu nu am știu de decizia conducerii. Dacă ar fi un jucător de la Dinamo pe care aș dori să fie testat, atunci singurul e N'Doye," afirmase Gigi Becali cu două zile înainte de meci.

Alături de senegalez, din tabăra dinamovistă au mai picat la sorți Dănciulescu, Garat și Liviu Ganea. De la adversari, cei patru desemnați au fost Ricardo, Apostol, Gardoș și Marinescu.

Tragerea la sorți pentru stabilirea celor patru jucători dinamoviști care au fost testați după Derby de România Dinamo-Steaua a avut parte de o surpriză: printre ei s-a aflat și senegalezul N'Doye! Adică jucătorul pe care Gigi Becali a declarat că este singurul care ar vrea să fie testat! Steaua a cerut suplimentarea numărului de jucători care să fie testaţi, de obicei doar doi jucători fiind supuşi controlului.

"Mie nu-mi place să se întîmple așa. Pe mine m-a deranjat cînd alții au cerut control antidoping, și acum am cerut noi. Nu se va mai întîmpla, eu nu am știu de decizia conducerii. Dacă ar fi un jucător de la Dinamo pe care aș dori să fie testat, atunci singurul e N'Doye," afirmase Gigi Becali cu două zile înainte de meci.

Alături de senegalez, din tabăra dinamovistă au mai picat la sorți Dănciulescu, Garat și Liviu Ganea. De la adversari, cei patru desemnați au fost Ricardo, Apostol, Gardoș și Marinescu.

Citește și:
Moment halucinant la conferința lui Gigi Becali! A pălmuit un jurnalist: „Șterge facebookul!”
Superliga
Moment halucinant la conferința lui Gigi Becali! A pălmuit un jurnalist: „Șterge facebookul!”
Elizabeth Omoregie și iubita Gabi Moreschi s-au îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial
Handbal
Elizabeth Omoregie și iubita Gabi Moreschi s-au îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial
Gigi Becali, noutăți de la FCSB: „Ei doi pleacă” » Ce i-a cerut Florin Tănase la negocieri: „Nu merge așa, bă!” + a jignit un fotbalist: „Ciurucuri”
Superliga
Gigi Becali, noutăți de la FCSB: „Ei doi pleacă” » Ce i-a cerut Florin Tănase la negocieri: „Nu merge așa, bă!” + a jignit un fotbalist: „Ciurucuri”
Jurgen Klopp despică toate controversele de la CM 2026: „Prea multe meciuri! Nu ai nevoie de două minute să bei apă”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Jurgen Klopp despică toate controversele de la CM 2026: „Prea multe meciuri! Nu ai nevoie de două minute să bei apă”
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Profit.ro
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (17)
cristian053
cristian053  •  18 Octombrie 2010, 01:47

nu cred ca astia sunt dopati... mai degraba indopati... cu bani. apostol asta ii mananca banii lui becali degeaba. cred ca e randul sau acum sa taca. apostol, mucles la fotbal

cristian053
cristian053  •  18 Octombrie 2010, 01:43

sa se decida scorul din 2 lovituri de la 11 m... a fost o tampenie de meci nu un derby... penalty-ul pt Steaua de ce nu s-a acordat? cred ca un scor corect pt acest meci ar fi fost unul de egalitate. ambele echipe au fost jalnice

nyko89
nyko89  •  18 Octombrie 2010, 01:05

asta este daca steaua e mai iubita decat dinamo... Lupta Steaua ;)

Vezi toate comentariile (17)
Comentează