FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

Hrebenciuc, negocieri cu Pădureanu pentru Moraes

Articol de - Publicat marti, 25 ianuarie 2011 00:00 / Actualizat luni, 24 ianuarie 2011 22:55

Politicianul PSD spune că Pădureanu ţine de preţ şi că a reuşit să-l convingă pe preşedintele Gloriei să vină la Bucureşti să poarte discuţiile finale cu Gigi Becali

Cel mai dorit fotbalist de către Steaua pe piaţa transferurilor, Junior Moraes, a produs o negociere în premieră în ultimii 10 ani în fotbalul românesc. Un politician important, Viorel Hrebenciuc, a purtat tratative în numele Stelei cu Jean Pădureanu. Gigi Becali a fost cel care a dezvăluit acest lucru, iar ieri, Gazeta i-a solicitat chiar lui Hrebenciuc un punct de vedere.

"Da, aşa este, am purtat nişte negocieri cu Jean Pădureanu, dar chiar trebuie să vorbesc despre acest lucru? Mă aflam în oraş, în Bistriţa, la o şedinţă a PSD şi am zis să-i dau o mînă de ajutor lui Gigi", şi-a pornit "Hrebe" dezvăluirea. "N-a fost o chestiune delicată pentru mine deoarece nu e prima oară cînd mă aflu în această postură. Poate puţină lume cunoaşte, dar eu am mai fost implicat în tratative de jucători pentru Steaua. E vorba în primul rînd de Adrian Ilie, pe care l-am adus în 1993 de la Electroputere", a adăugat politicianul.

Referitor strict la discuţiile cu Pădureanu, Hrebenciuc (57 de ani) a spus: "Ţine de preţ, e, pe undeva, logic să fie aşa, cînd se mai întîlneşte cu un alt Moraes pe care să-l poată vinde pe o sumă importantă?! A rămas să vină la Bucureşti să discute faţă în faţă cu Gigi".


"Două argumente forte că Moraes e un fotbalist bun: a marcat 20 de goluri la o echipă mică, deci a confirmat aici, şi a învăţat limba română într-un an, deci îi merge mintea, e un tip inteligent"
Viorel Hrebenciuc

3 ani a fost Hrebenciuc preşedintele Consiliului de Administraţie al Stelei, în perioada 1994-1997, timp în care s-au cîştigat 6 trofee (3 titluri, două Cupe şi o Supercupă), plus 3 participări consecutive în grupele Champions League

Citește și:
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
Superliga
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
Știm și a doua promovată direct în Superliga » Dramatism total în ultima etapă din play-off-ul Ligii 2
Liga 2
Știm și a doua promovată direct în Superliga » Dramatism total în ultima etapă din play-off-ul Ligii 2
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
Noutati auto
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
Final de drum pentru Daniel Oprița: „A fost ultimul meu meci la Steaua!”
Liga 2
Final de drum pentru Daniel Oprița: „A fost ultimul meu meci la Steaua!”
Castelul Bran, dat americanilor. Plan dezvăluit acum în premieră
Profit.ro
Castelul Bran, dat americanilor. Plan dezvăluit acum în premieră
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„I-am dat un picior în gură lui Bumbescu de nu și-a dat seama cu ce l-am lovit!” » Dezvăluire despre un conflict incredibil în vestiarul Stelei '86

Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră


Comentarii (7)
mikeytg58
mikeytg58  •  25 Ianuarie 2011, 11:55

Buna de pastrat in arhiva- Gigi cocosul.

n.vali
n.vali  •  25 Ianuarie 2011, 11:14

acest sacal,Hrebenciuc ar trebui sa-l vedem la DNA in scandalul transferurilor si dosarul valiza,nu sa trateze transferul lui Morais.

superstar20
superstar20  •  25 Ianuarie 2011, 09:10

Tare poza ! Cu ce gratie alearga nea Cici,zici ca e un cocos beat.

Vezi toate comentariile (7)
Comentează