FOTBAL  »  Superliga  »  NEÎNŢELEGERI

Ioan Horoba l-a dat în judecată pe Ioan Ovidiu Sabău pentru 178.000 de euro!

Articol de GSP - Publicat vineri, 28 ianuarie 2011 00:00 / Actualizat vineri, 28 ianuarie 2011 13:37

Antrenorul celor de la FCM Tg. Mureş s-a trezit cu un proces pe cap, după ce a fost dat în judecată de o agenţie de turism care îi aparţine oficialului de la Gaz Metan Mediaş, Ioan Horoba. Firma directorului general de la Mediaş îl acuză pe Sabău, conform Libertatea, că acesta nu a onorat un contract de construcţie a unei vine în Cluj.

"E o întreagă poveste la mijloc. Sunt, practic, tras la răspundere pentru altcineva. În urmă cu 5 ani, am fost iniţiatorul proiectului prin care s-a început construirea unei locuinţe de lux în zona rezidenţială Făget din Cluj-Napoca. Numai că, după un timp, eu am vândut afacerea, la notar, unei persoane care a luat asupra sa toate drepturile, dar şi toate obligaţiile contractuale. Individul respectiv a rămas însă fără bani şi, din acest motiv, n-a mai dus la bun sfârşit ridicarea acelei vile. Am acte doveditoare că am vândut legal afacerea, aşa că sper ca totul să se rezolve amiabil", a spus Sabău.

Antrenorul celor de la FCM Tg. Mureş s-a trezit cu un proces pe cap, după ce a fost dat în judecată de o agenţie de turism care îi aparţine oficialului de la Gaz Metan Mediaş, Ioan Horoba. Firma directorului general de la Mediaş îl acuză pe Sabău, conform Libertatea, că acesta nu a onorat un contract de construcţie a unei vine în Cluj.

"E o întreagă poveste la mijloc. Sunt, practic, tras la răspundere pentru altcineva. În urmă cu 5 ani, am fost iniţiatorul proiectului prin care s-a început construirea unei locuinţe de lux în zona rezidenţială Făget din Cluj-Napoca. Numai că, după un timp, eu am vândut afacerea, la notar, unei persoane care a luat asupra sa toate drepturile, dar şi toate obligaţiile contractuale. Individul respectiv a rămas însă fără bani şi, din acest motiv, n-a mai dus la bun sfârşit ridicarea acelei vile. Am acte doveditoare că am vândut legal afacerea, aşa că sper ca totul să se rezolve amiabil", a spus Sabău.

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (5)
liviuco
liviuco  •  30 Ianuarie 2011, 14:35

???

gazistu
gazistu  •  28 Ianuarie 2011, 20:44

:(

gazistu
gazistu  •  28 Ianuarie 2011, 20:44

:|

Vezi toate comentariile (5)
Comentează