FOTBAL  »  Superliga  »  GLORIA BISTRIŢA

Moraes: "Rapid şi FC Vaslui au fost cei mai dificili adversari pentru mine"

Junior Moraes
Junior Moraes

Articol de GSP - Publicat luni, 14 februarie 2011 00:00 / Actualizat luni, 14 februarie 2011 11:50

Junior Moraes e nerăbdător să înceapă o viaţă nouă la Doneţk, dar nu-i uită pe cei care l-au ajutat cît timp a evoluat în Liga 1. Printre cei cărora a dorit să le mulţumească se află primul tehnician cu care a lucrat în România, Marius Şumudică, şi preşedintele Gloriei Bistriţa, Jean Pădureanu.


"A fost o ofertă mult mai bună din punct de vedere financiar. Acum începe altă viaţă pentru mine, am nevoie de o perioadă de adaptare. Am nevoie să demonstrez pe teren ce pot. Trebuie să fiu concentrat.

Campionatul român e foarte bun, foarte disputat. Rapid şi FC Vaslui au fost cei mai dificili adversari pe care i-am întîlnit.

Şumudică a fost primul antrenor al meu aici, m-a ajutat foarte mult. I-am trimis mesaj, nu ştiu dacă l-a primit, dar eu am vrut să-i mulţumesc foarte mult. Va fi un retur foarte greu pentru Bistriţa, luptă la retrogradare cu U Cluj, Astra etc. Sper să scape, e o echipă foarte bună, cu un antrenor foarte bun.

Domnul Pădureanu a fost foarte corect cu mine, foarte bun. Îmi pare rău că plec din România înainte să fi cîştigat un trofeu", a spus Moraes la televiziunea sportro.

Junior Moraes e nerăbdător să înceapă o viaţă nouă la Doneţk, dar nu-i uită pe cei care l-au ajutat cît timp a evoluat în Liga 1. Printre cei cărora a dorit să le mulţumească se află primul tehnician cu care a lucrat în România, Marius Şumudică, şi preşedintele Gloriei Bistriţa, Jean Pădureanu.

"A fost o ofertă mult mai bună din punct de vedere financiar. Acum începe altă viaţă pentru mine, am nevoie de o perioadă de adaptare. Am nevoie să demonstrez pe teren ce pot. Trebuie să fiu concentrat.

Campionatul român e foarte bun, foarte disputat. Rapid şi FC Vaslui au fost cei mai dificili adversari pe care i-am întîlnit.

Şumudică a fost primul antrenor al meu aici, m-a ajutat foarte mult. I-am trimis mesaj, nu ştiu dacă l-a primit, dar eu am vrut să-i mulţumesc foarte mult. Va fi un retur foarte greu pentru Bistriţa, luptă la retrogradare cu U Cluj, Astra etc. Sper să scape, e o echipă foarte bună, cu un antrenor foarte bun.

Domnul Pădureanu a fost foarte corect cu mine, foarte bun. Îmi pare rău că plec din România înainte să fi cîştigat un trofeu", a spus Moraes la televiziunea sportro.


Junior Moraes va juca la Metalurg Doneţk. 1.250.000 de euro va încasa Gloria Bistriţa de pe urma vînzării lui Junior Moraes

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (4)
opensource
opensource  •  14 Februarie 2011, 13:28

:-)

crystyanbet
crystyanbet  •  14 Februarie 2011, 12:49

daca steua era asa buna nu ocupa locul 7

butch_cassidy
butch_cassidy  •  14 Februarie 2011, 11:36

Ba da cu cfr-ul cum ramine ca pe timpul lui asta cfr-ul a luat totul !Sau ii spune "lordul" sa stea capra ?

Vezi toate comentariile (4)
Comentează