INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA

Birmingham a luat Cupa Ligii » Arsenal, din nou fără trofeu

Articol de - Publicat luni, 28 februarie 2011 00:00 / Actualizat duminica, 27 februarie 2011 21:52

Trofeele nu se mai "lipesc" de Arsenal. De şase ani fără un nou titlu în vitrină, "tunarii" au irosit şi ocazia ivită ieri, în finala Cupei Ligii Angliei, cu Birmingham City (1-2).

Fără căpitanul Cesc Fabregas, accidentat, marea favorită s-a trezit condusă pe tabelă în minutul 28, cînd sîrbul Zigici a marcat la un corner. Arsenal n-a acuzat şocul, egalînd relativ repede, prin Van Persie (39), dar nici n-a avut puterea pentru mai mult, deşi o avea în faţă pe a 16-a clasată în Premier League.

Pe final, a primit lovitura de graţie: Obafemi Martins a profitat de o neînţelegere între fundaşul Koscielny şi portarul Szczensy şi a expediat balonul în poarta goală: 1-2!

Citește și:
David Popovici, întâlnire specială cu Papa Leon al XIV-lea » Ce cadou i-a oferit campionul olimpic
Altele
David Popovici, întâlnire specială cu Papa Leon al XIV-lea » Ce cadou i-a oferit campionul olimpic
Nebunie pe circuit! Ce viteză a prins supercarul construit din 327.000 de piese lego
Noutati auto
Nebunie pe circuit! Ce viteză a prins supercarul construit din 327.000 de piese lego
Elizabeth Omoregie și iubita Gabi Moreschi s-au îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial
Handbal
Elizabeth Omoregie și iubita Gabi Moreschi s-au îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial
Cu autocar nou în Liga 2! Petre Grigoraș vrea să fie iar „cel mai tare din oraș”
Liga 2
Cu autocar nou în Liga 2! Petre Grigoraș vrea să fie iar „cel mai tare din oraș”
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Profit.ro
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (3)
rorika
rorika  •  28 Februarie 2011, 10:48
Postat de lilianna16 pe 28 Februarie 2011, 10:11

Foarte bine... :) asta pentru ca ati batut-o pe Barcelona...

mamaaaaa frateee :)) invidiaaa

cnisav
cnisav  •  28 Februarie 2011, 10:45

Lipsa de concentrare in aparare, dar si ghinion pur...Go gunners!

lilianna16
lilianna16  •  28 Februarie 2011, 10:11

Foarte bine... :) asta pentru ca ati batut-o pe Barcelona...

Vezi toate comentariile (3)
Comentează