FOTBAL  »  Superliga  »  OŢELUL - POLI TIMIŞOARA, DUMINICĂ, 20:00, DIGISPORT ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

Isterie înainte de derby: 100 de RON un bilet la Oţelul - Poli Timişoara :O

Gălăţenii vor lua cu asalt tribunele stadionului la meciul cu Timişoara
Gălăţenii vor lua cu asalt tribunele stadionului la meciul cu Timişoara

Articol de GSP - Publicat joi, 12 mai 2011 00:00 / Actualizat joi, 12 mai 2011 19:11

Un bilet la Tribuna a II-a la meciul Oţelul Galaţi - Poli Timişoara se vindea, joi, pe piaţa neagră, cu 100 de lei, de zece ori mai mult decât preţul oficial.

Jandarmeria a anunţat că au fost prinse două persoane care vindeau bilete la peluză, care oficial costă şapte lei bucata, cu preţul de 40 de lei.

Conducerea clubului i-a destituit pe toţi angajaţii caselor de bilete ale clubului după ce aceştia au vândut speculanţilor o parte din tichetele la derbiul campionatului. Totodată, oficialii grupării gălăţene vor instala un ecran uriaş la "Păpădie", în centru oraşului, pentru cei care nu vor putea intra la meci.

Directorul general al clubului Oţelul, Marius Stan, a declarat că suporterii gălăţeni ar fi meritat un stadion de cel puţin trei ori mai mare pentru partida cu Timişoara.

"Am fost surprinşi nepregătiţi. Trebuia ca biletele pentru acest meci să fie vândute la pachet cu abonamentele pentru campionatului viitor, dar ideea ne-a venit prea târziu. Am fi avut la anul cei mai mulţi abonaţi din istoria clubului. Am fost neinspiraţi, am ratat o lovitură de marketing excelentă, dar suntem pentru prima dată într-o astfel de situaţie, recunoaştem că avem lacune şi mai avem de învăţat.

Doar una din trei persoane care voia să vină la meci este bucuroasă că a apucat bilet, celelalte ne înjură. Au fost puse în vânzare 8.141 de bilete care s-au dat ca pâinea caldă. Se adaugă 2.200 de abonaţi şi 600 de bilete pentru oaspeţi. Mai trebuie lăsate şi 1.200 de locuri libere, cele pentru siguranţă, plus 800 de locuri rezervate la fiecare meci pentru juniorii si copii legitimaţi la noi", a spus Stan, conform Mediafax.

Partida Oţelul Galaţi - Poli Timişoara, din penultima etapă a Ligii 1, se joacă duminică, de la ora 20:00 şi va fi transmisă în direct de DigiSport.

Citește și:
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Special
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (17)
obyrom
obyrom  •  13 Mai 2011, 14:43
Postat de dancrisan pe 12 Mai 2011, 22:27

voi chiar nu intelegeti ca iancu de citeva luni va reprezinta, banatenilor? IANCU de TIMISOARA este tot ce ati avut voi mai bun ca sa va reprezinte fotbalistic. si vreti respect? cu adevarat jocul va spune adevarul. pina atunci ar fi mai corect sa taca trompetele.

nu vorbi de lup in padure uita-te la "MARIUSICA" cum a prins grai...se leaga de echipe, de jucatori,(vezi CANU)pentru ca-ci a fost si va fi un nimeni ,(nu CANU),anul viitor veti lupta la retrogradare(vezi caul C>F>R sau impreuna cu ei) daca ve-ti mai exista dupa ce se termina campionatul......BY OTELUL SPORTUL

obyrom
obyrom  •  13 Mai 2011, 14:29
Postat de buffalo_0610 pe 12 Mai 2011, 19:29

OTELUL, OTELUL, OTELUL. S-a moara toti dusmanii OTELUL GALATI E CAMPIOANA. OLEEEEEE, OLEEEEEE.

te roade cumva invidia caci "derbiurile "comuniste sau terminat,sau ca dinamo-steaua va fi un derby de BUCURESTI spune-ti ciobanului sa cumpere JUCATORI nu paiate acum vad ca fura de la rapid,si va muta din "GHENCEA" PA fustratilor>>>>>>>>>

pepeman
pepeman  •  12 Mai 2011, 23:48

alinescule, realizez că ai "decât" 13 anişori, viola ştiu că are coarde, dar forzza ce naiba înseamnă?

Vezi toate comentariile (17)
Comentează