FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

”Naţionala” l-a distrus pe Mihai Răduţ!

Mihai Răduţ poate rata şi cel de-al doilea stagiu de pregătire al Stelei
Mihai Răduţ poate rata şi cel de-al doilea stagiu de pregătire al Stelei

Articol de - Publicat vineri, 01 iulie 2011 00:00 / Actualizat vineri, 01 iulie 2011 03:56

E posibil ca Răduţ să nu poată juca nici în amicalele din al doilea stagiu austriac, din cauza unei accidentări care i-a recidivat la lotul de tineret.


Steaua se întoarce sîmbătă în Austria cu probleme cauzate de accidentări. Cea mai mare surpriză de care au parte roş-albaştrii se referă la situaţia lui Mihai Răduţ. Mijlocaşul nu s-a putut antrena nici în primul stagiu şi e posibil să-l piardă şi pe al doilea. Adică staff-ul nu e sigur că-l va putea folosi în vreunul dintre cele cinci amicale pe care Steaua le mai are de jucat în Austria.

Răduţ plăteşte pentru că a participat cu lotul de tineret la partida cu Kazahstan (0-0), din preliminariile Euro 2013. El avea deja probleme la aductori şi Steaua îl atenţionase să se odihnească în vacanţă, să nu facă nici un efort. Doar că Emil Săndoi l-a chemat la "naţională" şi l-a folosit 90 de minute contra Kazahstanului, acum trei săptămîni. Durerile la muşchii aductori i-au reapărut şi Răduţ e forţat să se menajeze acum, la echipa de club.

Celălalt stelist cu o accidentare serioasă e Geraldo Alves. El a făcut ruptură musculară în primul amical, cu Zestafoni (1-0), după doar două minute. Acum va merge în Portugalia, pentru recuperare, şi se estimează că va fi gata de un meci oficial abia la jumătatea lunii august! Leziunea îi impune o lună de repaus total de acum încolo.


Situaţia steliştilor accidentaţi:
Gabriel Matei A fost menajat de la reunire, din cauza unei contracturi musculare, dar va intra în programul normal de sîmbătă, în Austria
Geraldo Alves Nu merge la Velden pentru al doilea cantonament, va continua recuperarea după ruptura musculară. E indisponibil încă o lună şi jumătate
Mihai Răduţ Va fi în lotul care pleacă în Austria, dar nu e sănătos încă. Mai are nevoie de pauză din pricina problemelor musculare
Novak Martinovici A fost înlocuit în timpul amicalului cu Dusseldorf (1-1) fiindcă simţea o încărcătură în muşchi. Acum e apt şi se poate antrena la capacitatea normală

Citește și:
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Meciul Franța – Irak, întrerupt din cauza unei regule americane stricte!
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Meciul Franța – Irak, întrerupt din cauza unei regule americane stricte!
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Special
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
„Permite depășirea sistematică a vitezei legale”. Prima țară din Europa care blochează sistemul Tesla FSD în Europa
Profit.ro
„Permite depășirea sistematică a vitezei legale”. Prima țară din Europa care blochează sistemul Tesla FSD în Europa
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (12)
steaua.gsp
steaua.gsp  •  01 Iulie 2011, 17:55
Postat de alpin pe 01 Iulie 2011, 14:28

Cine-i acest Radut? Joaca ceva... undeva?!?

este cel care o c1ocaneste pe mama ta

alpin
alpin  •  01 Iulie 2011, 14:28

Cine-i acest Radut? Joaca ceva... undeva?!?

jumega
jumega  •  01 Iulie 2011, 13:40

ii distruge pitzipoancele si cluburile nu natzionala, astia-s sportivi, fotbalisti/ is cei mai reprezentativi kookalari!!!1

Vezi toate comentariile (12)
Comentează