Articol de GSP - Publicat joi, 08 septembrie 2011 00:00 / Actualizat joi, 08 septembrie 2011 14:48
Bănel Nicoliţă a ajuns la Saint-Etienne, acolo unde a făcut primul antrenament alături de noii săi colegi. Jucătorul român a fost bine primit de cîteva sute de suporteri prezenţi la antrenament! Nu rata Ştirile Sportive ale Antenei 1, de la 19:55, cu primele imagini în exclusivitate cu Bănel în tricoul lui Saint-Etienne!
VIDEO VEZI AICI IMAGINI CU BĂNEL PE STADIONUL LUI SAINT-ETIENNE!
Pe 30 august, Steaua a anunţat în exclusivitate pentru GSP.RO că Bănel a semnat cu Saint-Etienne, jucătorul avînd o înţelegere pe trei ani, cu un salariu stagional de 400.000 de euro.
Saint Etienne este o echipă importantă în Franţa, de 10 ori campioană şi deţinătoarea a 6 Cupe. În actualul sezon ea este pe locul 8 după patru etape, cu 7 puncte.
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial
Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani