Articol de GSP - Publicat joi, 08 septembrie 2011 00:00 / Actualizat joi, 08 septembrie 2011 19:48
Jucătorul Astrei, Cosmin Matei, i-a ironizat pe veteranii de la Tîrgu Mureş, înaintea partidei directe de mîine, scrie adevarul.ro. Mijlocaşul care nici nu a împlinit 20 de ani a încercat să facă o glumă la conferinţa de presă de astăzi, atunci cînd secundul ploieştenilor a spus că un fotbalist cu experienţa lui Ilyeş e de temut. Matei i-a făcut un semn discret şi i-a spus: "E de-o seamă cu tata" :)
Robert Ilyeş are 37 de ani şi este printre cei mai în vîrstă jucători din Liga 1, alături de Petre Marin. A debutat în Liga 1 cînd Matei avea şase ani.
În perioada în care a fost la Steaua, Cosmin Matei a ţinut prim-planul prin gesturile sale total neprofesioniste, el nereuşind să impresioneze nici măcar la Steaua II.
Poker cu Stancu şi cu Tănase
Anul trecut se legase o prietenie apropiată între Bogdan Stancu, Cristi Tănase şi Cosmin Matei. Cei trei au petrecut şi o seară întreagă jucînd poker la Marriott! Cum jocurile de noroc deveniseră hobby-ul întregului lot, Lăcătuş şi staff-ul lui au încercat să impună reguli speciale în cantonamentele din Antalya, dar nu şi-au făcut nici ei iluzii: "Joacă în camere, pe laptopuri, şi n-avem cum să-i controlăm".
Aici găseşti ALTE MOMENTE MEMORABILE cu Matei în prim plan