FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - FCM TIRGU MURES 2-1

Vice-preşedintele de la Tîrgu-Mureş: "Sabău e victima arbitrajului şi a presei"

Ioan Ovidiu Sabau
Ioan Ovidiu Sabau

Articol de GSP - Publicat luni, 26 septembrie 2011 00:00 / Actualizat luni, 26 septembrie 2011 23:52

Desi situatia echipei e din ce in ce mai proasta, sefii lui FCM Tirgu Mures nu vor sa-i accepte ica demisia lui Ioan Ovidiu Sabau si spun ca vor discuta cu acesta o posibila revenire pe banca FCM-ului.

Totusi, vice-presedintele consiliului de administratie al clubului muresean, Claudiu Maior, spune ca echipa sa este a fost clar dezavantajata de arbitraj in aceasta seara si crede ca echipa sa va fi furata "la greu" dupa ultimul scandal al arbitrajelor.

"Am incercat zilele acestea sa stam departe de tot acest scandal, se pare că Tirgu Mures trebuie să fie din nou calul de bataie. Le dedic tuturor acelora care ne-au dezavantajat această demisie, această înfrîngere, acest arbitraj jalnic. Aşa o să fie de acum încolo, o sa fim dezavantajati peste tot ca sa nu se nasca suspiciuni. Obiectivul rămîne salvarea de la retrogradare şi sînt sigur că nu vom retrograda.

Voi avea o discuţie cu Sabău, poate reuşesc să-l întorc.

Domnul Ţîrbea nu are legătură cu acest club în sensul în care s-a vorbit, oricum eu nu cred că el ar da bani cuiva ca mită. Din păcate, glumele pe care le face sînt uneori depăşite", a spus Claudiu Maior la Fanatik Show.

Ioan Ovidiu Sabau si-a anuntat demisia de la FCM Tirgu Mures la finalul meciului cu Gaz Metan Medias, 1-2.

Citește și:
Suspendare uluitoare pentru Troy Tomșa, românul care i-a băgat mâinile în gât arbitrului
Campionate
Suspendare uluitoare pentru Troy Tomșa, românul care i-a băgat mâinile în gât arbitrului
Mirel Rădoi a susținut primul antrenament la FCSB » Diferență MAJORĂ în pregătire
Superliga
Mirel Rădoi a susținut primul antrenament la FCSB » Diferență MAJORĂ în pregătire
Dacia a prezentat astăzi noul model » Cum arată „Striker”, SUV-ul mai ieftin decât 99% din piață
Noutati auto
Dacia a prezentat astăzi noul model » Cum arată „Striker”, SUV-ul mai ieftin decât 99% din piață
Mirel Rădoi a anunțat primul nume mare la care a renunțat la FCSB! Avea 6 ani la echipă
Superliga
Mirel Rădoi a anunțat primul nume mare la care a renunțat la FCSB! Avea 6 ani la echipă
ULTIMA ORĂ Noi reduceri pregătite la impozitul pe locuință. Cine vor fi beneficiarii
Profit.ro
ULTIMA ORĂ Noi reduceri pregătite la impozitul pe locuință. Cine vor fi beneficiarii
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Nu mi-am dat seama cât e de scurtă sau transparentă” » Eugenie Bouchard a venit la evenimentul de la Indian Wells cu o rochie pe care nu o probase

Verdict înainte de play-off: „La ce calitate avem, nu avem voie să pierdem vreun meci!”


Comentarii (3)
ioanna.mee
ioanna.mee  •  27 Septembrie 2011, 08:43

FOARTE BINE ZIS !! DOAR DEZAVANTAJE AM AVUT DIN PARTEA ARBITRILOR !! PLUS CA ASEARA A FOST UN MECI CASTIGAT DE MEDIAS DATORITA ARBITRAJULUI !!! SUNTEM ROMANI !!! TG MURES !!!!!!

rahan1234
rahan1234  •  27 Septembrie 2011, 00:13

da ma ca terbea face afaceri cu primaria din constanta nu cu cea din mures frumos ar fi sa va vina si voua randul adica tie si la pardalian alias dorin florea si tuturor celor care va inconjoara ati ramas in liga 1 datorita politicului

traian_v
traian_v  •  27 Septembrie 2011, 00:06

Hotii striga "hotii" !!! Dar cele doua penalty-uri pe care nu le-a dat AGREATUL Deaconu pentru "U" Cluj??? Auzi acolo, dezavantajati de arbitraj...R-U-S-I-N-E !!!

Vezi toate comentariile (3)
Comentează