FOTBAL  »  Superliga  »  CEAHLĂUL - STEAUA, DUMINICĂ, 20:30, DIGISPORT 1 ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

Villadsen e onorat de interesul Stelei: "În Europa acest lucru te flatează"

Thomas Villadsen
Thomas Villadsen

Articol de GSP - Publicat miercuri, 16 noiembrie 2011 00:00 / Actualizat miercuri, 16 noiembrie 2011 12:00

Posibila despărţire a Stelei de Ciprian Tătăruşanu i-a pus în gardă pe conducătorii "roş-albaştrilor", care se gîndesc la un înlocuitor pentru postul de portar.

Una dintre variantele vehiculate este aducerea danezului Thomas Villadsen, goalkeeper-ul Ceahlăului Piatra Neamţ. Staff-ul Stelei îl poate urmări la lucru chiar în meciul direct de la Piatra Neamţ de la finalul săptămînii (duminică, 20:30, DigiSport 1 şi liveTEXT pe GSP.RO).

"Sînt încîntat şi onorat că se vorbeşte despre un interes al Stelei pentru mine. În general, în Europa, acest lucru te flatează. Toată lumea îi cunoaşte pe cei de la Steaua pentru că au cîştigat Cupa Campionilor Europeni. Este un club mare cu o istorie importantă", a spus Thomas Villadsen la televiziunea sportro.

Citește și:
Daniel Bîrligea, scos la vânzare » Impresarul atacantului de la FCSB, anunț major: „Pentru jumătate din sumă”
Superliga
Daniel Bîrligea, scos la vânzare » Impresarul atacantului de la FCSB, anunț major: „Pentru jumătate din sumă”
„Coșmarul” Craiovei a „spart” banca de ziua soției! » 300.000 de euro pentru cel mai nou bolid
Campionate
„Coșmarul” Craiovei a „spart” banca de ziua soției! » 300.000 de euro pentru cel mai nou bolid
De la Slatina, Claudiu Niculescu a numit principala favorită la titlu în Superliga: „E bună rău de tot”
Superliga
De la Slatina, Claudiu Niculescu a numit principala favorită la titlu în Superliga: „E bună rău de tot”
Fostul arbitru din Liga 1 a cumpărat un hotel din România cu 3,5 milioane de euro » Cum arată complexul și unde este situat
Superliga
Fostul arbitru din Liga 1 a cumpărat un hotel din România cu 3,5 milioane de euro » Cum arată complexul și unde este situat
Scumpirea călătoriei cu STB. LISTA noilor tarife aflată pe masă
Profit.ro
Scumpirea călătoriei cu STB. LISTA noilor tarife aflată pe masă
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Dan Negru, scandalizat de subiectul anului pe piața media din România: „Ca să vezi, trebuie să plătești!”

Selecționerul României, șocat de ce a găsit în Danemarca: „Despre ce vorbim? Dimineața, tot cartierul!”


Comentarii (7)
gesepeul
gesepeul  •  16 Noiembrie 2011, 23:29

Pentru cunoscatori, bate Steaua, meciul e VANDUT de Ceahlaul de 3 saptamani... Ceahlaul are obiectiv locurile 10-14, iar Steaua trebuie sa prinda Europa League! Fraierii n-au decat sa mearga la stadion...

shumi_panco_gool
shumi_panco_gool  •  16 Noiembrie 2011, 17:18
Postat de goma pe 16 Noiembrie 2011, 14:04

De ce tocmai inaintea meciului cu Ceahlaul a aparut interesul Stelei pentru Lucas Garcia si Villadsen?Oare un club cu pretentii cum se crede steaua trebuie sa recurga la asemenea gesturi ca eventualii jucatori s-o lase mai moale in meciul direct si punandu-i pe ganduri ca ar putea prinde un contract in Ghencea?

sa fim seriosi...nu face steaua decat asa in fiecare meci...de aia le zicem spurcati...ca au gura plina de intriga maron...te astepti la lupta dreapta si iti arunca cu praf in ochi miseleste...apoi se mai si lauda ca te-au batut si sunt cei mai tari

armion
armion  •  16 Noiembrie 2011, 15:09

Intotdeauna oierul este interesat de jucatori cu care ste-oaia joaca etapa urmatoare. . O mizerie din partea unui om de nimic care este popularizat pana la starea de voma.

Vezi toate comentariile (7)
Comentează