INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AC MILAN

Taxa pe minciună » Milan dă banii înapoi suporterilor nemulţumiţi!

Articol de - Publicat luni, 23 iulie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 22 iulie 2012 21:53

Ameninţat de Protecţia Consumatorilor, clubul rossonero îi va despăgubi pe tifosii care şi-au reînnoit abonamentele înainte ca Ibrahimovici şi Thiago Silva să fie vînduţi


Cea mai slabă echipă la Trofeul TIM, 0 puncte şi 3 goluri încasate, Milan încearcă să stingă războiul cu tifosii. Furioşi că Ibrahimovici şi Thiago Silva s-au transferat la PSG, fanii susţin c-au fost păcăliţi.

Şi-au reînnoit abonamentele acum o lună, dar între timp cele 5 vedete din reclama la noua campanie au rămas numai trei: Nocerino, Ambrosini şi Boateng. Suporterii vor banii înapoi, reclamînd clubul la Codacons, Asociaţia italiană pentru protecţia consumatorilor. Minciuna a avut picioare scurte, dovadă că imaginea cu cvintetul de forţă a fost înlocuită pe site-ul oficial cu o coregrafie a peluzei rossonera!

" AC Milan e disponibilă să-i despăgubească pe tifosii nemulţumiţi de strategia de achiziţii", a declarat administratorul delegat Galliani, iar patronul Berlusconi a promis explicaţii într-o conferinţă de presă.

Asta după ce preşedinta Codacons avertizase: "E reclamă înşelătoare. Dacă un fan se abonează ca să vadă la stadion stelele echipei şi acestea sînt vîndute, are tot dreptul să-şi recupereze cheltuiala".

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (3)
eagleye
eagleye  •  23 Iulie 2012, 11:45
Postat de gorostam pe 23 Iulie 2012, 11:18

Daca esti fan adevarat tii mereu cu o echipa ta de suflet...nu conteaza ce face patronul sau jucatorii.

Asa ajung Becali si cu Borcea sa faca ce vor cu echipa... Trebuie sa protestezi!!!

gorostam
gorostam  •  23 Iulie 2012, 11:18

Daca esti fan adevarat tii mereu cu o echipa ta de suflet...nu conteaza ce face patronul sau jucatorii.

red77
red77  •  23 Iulie 2012, 07:49

nu mai bine se puneau pe fundal vreo 5 pitipoance ale libidinosului batran berlusconi ? am fost candva mare fan al milanului cu van basten gullit rijkaard maldini baresi ancelotti donadoni costacurta . acum echipa asta e o gluma proasta ! barem inter are cativa pusti talentati , iar juve este clar la ora actuala peste amandoua ! actualul milan e o gluma proasta !

Vezi toate comentariile (3)
Comentează