FOTBAL  »  Superliga  »  VASLUI - STEAUA, LUNI 21:30, DIGI SPORT ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

Experienţa cu Inter le-a dat aripi » Şumudică e convins că Steaua n-are nici o şansă la Vaslui. Cu o condiţie ;)

Vaslui n-a făcut faţă Interului
Vaslui n-a făcut faţă Interului

Articol de GSP - Publicat vineri, 24 august 2012 00:00 / Actualizat vineri, 24 august 2012 20:24

Vaslui a pierdut cu Inter în Europa League, 0-2, iar luni urmează derby-ul cu Steaua, din campionat. Marius Şumudică e convins că dacă echipa sa repetă evoluţia bună din meciul cu italienii, roş-albaştrii nu vor avea nici o şansă

"Sper ca împotriva Stelei să nu arătăm la fel ca în meciul cu CFR Cluj, avem şi o zi în plus de odihnă. În momentul respectiv nu am gestionat foarte bine situaţia, am făcut prea puţine schimbări. Cea mai bună soluţie ar fi fost să amînăm meciul, dar am avut şi ghinion la stabilirea programului.

Pînă acum n-am avut decît meciul de la Bistriţa mai uşor. Dacă vom avea aceeaşi evoluţie împotriva Stelei cum am avut ieri, cu siguranţă vom cîştiga", a spus Şumudică la Dolce Sport.

Antrenorul Vasluiului a fost încîntat de jocul echipei sale contra Interului: "Din punct de vedere al jocului, nu mă aşteptam să facem un joc aşa bun. Au fost momente cînd nu am fost cu nimic mai prejos decît Inter, chiar am dominat. Numai o greşeală a făcut să luăm al doilea gol, într-o repriză pe care am dominat-o.

Inter face parte pînă la urmă din elita fotbalului mondial. E greu să mă mai gîndesc la calificare, dar o să mergem să jucăm fotbal. Se pot întîmpla şi minuni"

Citește și:
Ioan Ovidiu Sabău, în negocieri avansate cu Farul
Superliga
Ioan Ovidiu Sabău, în negocieri avansate cu Farul
Dacia a prezentat astăzi noul model » Cum arată „Striker”, SUV-ul mai ieftin decât 99% din piață
Noutati auto
Dacia a prezentat astăzi noul model » Cum arată „Striker”, SUV-ul mai ieftin decât 99% din piață
Iată staff-ul lui Mirel Rădoi la FCSB: anunțul campioanei României
Superliga
Iată staff-ul lui Mirel Rădoi la FCSB: anunțul campioanei României
Acuze grave: „Președintele lui PSG nu voia să mă vadă, cred că-i plăcea mai mult de soția mea”
Campionate
Acuze grave: „Președintele lui PSG nu voia să mă vadă, cred că-i plăcea mai mult de soția mea”
ULTIMA ORĂ Noi reduceri pregătite la impozitul pe locuință. Cine vor fi beneficiarii
Profit.ro
ULTIMA ORĂ Noi reduceri pregătite la impozitul pe locuință. Cine vor fi beneficiarii
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Nu mi-am dat seama cât e de scurtă sau transparentă” » Eugenie Bouchard a venit la evenimentul de la Indian Wells cu o rochie pe care nu o probase

Verdict înainte de play-off: „La ce calitate avem, nu avem voie să pierdem vreun meci!”


Comentarii (137)
brasilia
brasilia  •  25 August 2012, 15:18

Daca a zis sumudica nu mi fac probleme a mai zis pariati k nu marcheaza inter si le a dat cambiasso gol de LA DRISTOR=))) A dat ala=))) abia le a dat 2=)))

sorindumitrache
sorindumitrache  •  25 August 2012, 05:00

Spneti-i tanarului care a scris articolul, ca meciul este luni 27 august, si nu duminica asa cum ne dez-informeaza dansul.

t0ni
t0ni  •  25 August 2012, 01:14

in Romania se vorbeste mult, prost si a paguba, asta e fotbalul romanesc, guraliv si pacatos. :-)))

Vezi toate comentariile (137)
Comentează