FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

Chiricheş, ridicat în slăvi » "E peste David Luiz şi Gary Cahill!"

Articol de GSP - Publicat marti, 04 septembrie 2012 00:00 / Actualizat marti, 04 septembrie 2012 15:02

Preşedintele LPF, Dumitru Dragomir, care a fost prezent la meciul din Supercupa Europei dintre Cheslea şi Atletico Matrid (1-4), a găsit soluţia pe care Di Matteo trebuie să o adopte pentru a scăpa de problemele din defensivă.

"Oracolul" îl vede pe Chiricheş colegul perfect pentru Terry din centrul defensivei cîştigătoarei UEFA Champions League din sezonul trecut.

"Chiricheş va sparge plafonul cînd pleacă afară. El merită mai mult de zece milioane de euro. Păi m-am uitat la Chelsea. Ambii fundaşi centrali de la Chelsea sînt sub Chiricheş ca valoare. Asta vă spune un om priceput la activitatea asta", a spus Dragomir conform Mediafax. 

" Teixeira era un transfer excelent pentru Steaua"

Dumitru Dragomir a vorbit şi despre jucătorul pe care Steaua l-a ratat în ultima clipă, Filipe Teixeira. Preşedintele LPF îl vede pe brazilian unul dintre cei mai buni mijlocaşi din ţară, alături de Sînmărtean. 

"Texeira era un transfer trăsnet pentru Steaua. Eu dacă eram acolo făceam orice să îl aduc. Pe el sau pe Sînmărtean. Ei sînt cei mai buni mijlocaşi din ţară la ora asta", a afirmat oficialul LPF.

Citește și:
Universitatea Craiova - U Cluj, finala campionatului » 3-0, „dublă” Al Hamlawi!
Superliga
Universitatea Craiova - U Cluj, finala campionatului » 3-0, „dublă” Al Hamlawi!
Cine e personajul misterios de lângă Gică Hagi și Gino Iorgulescu » Fost conducător în Divizia A, acum de nerecunoscut
Superliga
Cine e personajul misterios de lângă Gică Hagi și Gino Iorgulescu » Fost conducător în Divizia A, acum de nerecunoscut
Proteste vehemente după golul lui Assad Al-Hamlawi! Duelul incriminat de clujeni
Superliga
Proteste vehemente după golul lui Assad Al-Hamlawi! Duelul incriminat de clujeni
Flavius Stoican s-a făcut de râs în conferință: „Au marcat două goluri etapa trecută, cu Gaz Metan Mediaș”
Superliga
Flavius Stoican s-a făcut de râs în conferință: „Au marcat două goluri etapa trecută, cu Gaz Metan Mediaș”
Cea mai vândută mașină de oraș din Europa are zero stele EuroNCAP
Profit.ro
Cea mai vândută mașină de oraș din Europa are zero stele EuroNCAP
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„I-am dat un picior în gură lui Bumbescu de nu și-a dat seama cu ce l-am lovit!” » Dezvăluire despre un conflict incredibil în vestiarul Stelei '86

Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră


Comentarii (50)
forza_banat_si_transilvania
forza_banat_si_transilvania  •  05 Septembrie 2012, 14:57

Cred ca Mitica era beat cand a zis asta , niciun jucator de la steaua nu are valoare ca daca ar fi avut atunci si gardos pleca , si tatarusine pleca si multi alti jucatori "minune"!

calin6ca
calin6ca  •  05 Septembrie 2012, 00:15

Dragomir nu si-a luat pastilele de ameliorare a dementei...Cred ca ultimul vinisor cam are efect indelungat sau permanent.

ernesto365
ernesto365  •  04 Septembrie 2012, 23:07

si eu spun ca vecinul meu are un copil care joaca mai bine decat cr7 si messi la un loc dar nu il vrea nici echipa locala care joaca in judeteana. cat se pricepe mitica la jucatori si la fotbal ma pricep si eu.

Vezi toate comentariile (50)
Comentează