FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - RAPID, AZI, 21:30, DIGISPORT 1 ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

FOTO Discriminare la Rapid înainte de derby » Femeile au accesul interzis cu Dinamo :X

Acesta este mesajul de la casa de bilete din Giulești
Acesta este mesajul de la casa de bilete din Giulești

Articol de GSP - Publicat luni, 22 octombrie 2012 00:00 / Actualizat luni, 22 octombrie 2012 12:13

Scandalurile se ţin lanţ după ce giuleştenii au pierdut cu Braşov şi Ioan Ovidiu Sabău a fost demis. Ieri au fost puse în vînzare la stadionul Giuleşti biletele pentru meciul din această seară de pe Naţional Arena, cu Dinamo.

Ca de fiecare dată, cei care se ocupă de vînzarea tichelor de acces pe stadion la meciurile din deplasare ale echipei sînt cei din Liga Suporterilor, sau mai bine zis şefii galeriei alb-vişinii.

Aceştia au decis ca la meciul transmis de DigiSport şi liveTEXT pe GSP.RO de la ora 21:30 să interzică accesul femeilor în peluza unde va sta galeria. "Femeile nu primesc bilet la acest meci", era mesajul scris cu markerul pe o foaie de hîrtie la casa de bilete din Grant. "Pînă acum noi ne plîngeam că sînt discriminaţi, iar acum noi nu mergem la meci că nu vor ei, bărbaţii din galerie! E ruşinos...", s-au plîns fanele Rapidului pe facebook.

Accesul spectatorilor în stadion se va face începînd cu ora 20:00 doar pe bază de bilete şi invitaţii. Jandarmeria Capitalei recomandă suporterilor să vină la stadion începînd cu ora deschiderii porţilor de acces pentru a se evita disconfortul creat de aglomeraţia ce s-ar putea produce la intrarea în stadion.

"Rîd şi cîinii de noi! Asta e o dovadă de lipsă de educaţie"
un fan al Rapidului pe facebook

531093-531034-caseta-dinamo-rapid.jpg

Citește și:
Marius Croitoru crede că FCSB a descoperit o „nestemată”: „E foarte talentat, are un viitor frumos!”
Superliga
Marius Croitoru crede că FCSB a descoperit o „nestemată”: „E foarte talentat, are un viitor frumos!”
Partenera lui Vinicius junior vine cu detalii din viața intimă: „Când merg la ginecolog, trebuie să mă consult cu medicul lui Real Madrid. Pentru orice unguent!”
Campionate
Partenera lui Vinicius junior vine cu detalii din viața intimă: „Când merg la ginecolog, trebuie să mă consult cu medicul lui Real Madrid. Pentru orice unguent!”
Gigi Becali și-a ales favoritul din victoria obținută de FCSB cu Botoșani: „E mai bun decât Bîrligea”
Superliga
Gigi Becali și-a ales favoritul din victoria obținută de FCSB cu Botoșani: „E mai bun decât Bîrligea”
Imagini istorice la Milano! Cristi Chivu a purtat torța olimpică
Campionate
Imagini istorice la Milano! Cristi Chivu a purtat torța olimpică
EXCLUSIV SURPRIZĂ Frații Pavăl, proprietarii Dedeman, vând și ies de pe o piață
Profit.ro
EXCLUSIV SURPRIZĂ Frații Pavăl, proprietarii Dedeman, vând și ies de pe o piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Thierry Henry, apariție rară alături de misterioasa lui iubită!

Studiu șocant citat de Guardian: „Aceste alimente sunt atât de nocive încât ar trebui tratate mai degrabă ca țigările, nu ca hrană!”


Comentarii (69)
chrism
chrism  •  22 Octombrie 2012, 22:17

deci bataia din seara asta era premeditata, au fost organizati de la inceput pe scandal si nu au dat bilete femeilor in galerie... sper sa va filmeze astia si sa va dea exemplu, cu dosare incheiate cu amenzi penale si ani cu suspendare

magus1349
magus1349  •  22 Octombrie 2012, 19:25
Postat de apoca pe 22 Octombrie 2012, 18:23

prost scris, dar buna idee ... la ce tiganeli fac cateii la orice meci - arunca cu pietre, dau foc, etc - se merge intotdeauna cu nucelul galeriei ... asa ca nu e discriminare e un sfat, si e un sfat bun

Bai (S)apoca dar cand aruncati voi cu pungi cu Chanel 5 cum e ?

stelis_de_mic
stelis_de_mic  •  22 Octombrie 2012, 18:55
Postat de gado pe 22 Octombrie 2012, 16:01

pana acum un an ghencea arata penibil fara spectatori ! ai uitat ? fiecare la randul sau va aduna cojile de seminte dintre scaune.....Comentariul tău...

Si cand echipa nu juca bine, pe Ghencea au fost mai multi spectatori decap la voi in zilele de glorie. Poti sa iei media de spectatori pe ultimi 10 ani si o sa vezi ca tot am fost mai multi decat voi la stadion. Asa un "derbi" cu 7000 de spectatori? Adunam mai multi fani la un meci cu Gloria Bistrita sau Iasiul. Vai de voi, putini ati fost si asa ati ramas.

Vezi toate comentariile (69)
Comentează