INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  TOP

Cine i-a depăşit pe Ibrahimovici şi Falcao » Cel mai eficient atacant al Europei

Articol de GSP - Publicat vineri, 08 februarie 2013 00:00 / Actualizat vineri, 08 februarie 2013 17:36

Statisticile arată cine este cel mai eficient atacant din campionatele Europei. Marchează un gol la 59 de minute şi a fost pe teren în 95% din minutele jucate de echipa sa.

Lionel Messi este deţinătorul acestor cifre. În 2012 a marcat 90 de goluri, a cîştigat Gheata de Aur cu 50 de reuşite şi a încheiat primul tur din La Liga cu 27 de goluri.

Argentinianul este urmat în top de Ibrahimovici şi Falcao, conform statisticilor făcute de cei de la Marca. Zlatan marchează o dată la 79 de minute, iar Falcao reuşeşte un gol la fiecare 80 de minute.

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga