INTERNATIONAL  »  STEAUA - CHELSEA  »  CHELSEA - STEAUA 3-1, 3-2 LA GENERAL

VIDEO Chiricheş seduce Europa » Gol şi cu Chelsea, scouterii de pe Stamford Bridge au avut ce vedea

Articol de GSP - Publicat joi, 14 martie 2013 00:00 / Actualizat vineri, 15 martie 2013 02:52

Vlad  Chiricheş e tot mai aproape de un transfer răsunător!

În finalul primei reprize de pe Stamford Bridge, fundaşul Stelei a marcat golul ce a dat speranţe pentru calificarea în sferturi şi a egalat, 1-1. Reuşita s-a petrecut sub ochii mai multor impresari care-l urmăresc pe fundaşul central al naţionalei României. Chelsea a învins pînă la urmă cu 3-1 şi eliminat echipa din Ghencea.

Vezi GOLUL lui Chiricheş

Roberto Mancini, antrenorul celor de la Manchester City, era aşteptat la acest meci să-l urmărească pe "Chiri" pentru un eventual transfer la "cetăţeni". Impresarul Victor Becali a mai vorbit zilele acestea şi de un interes al lui Arsenal.

Pentru Chiricheş a fost al treilea gol din acest sezon european, după cel cu Molde (Vezi VIDEO) şi cel din returul cu Ajax (Vezi VIDEO).

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga