FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Negoiţă anunţă: "Am băgat deja 7 milioane de euro la Dinamo" » Mesaj emoţionant pentru fanii "cîinilor"

Articol de GSP - Publicat marti, 09 aprilie 2013 00:00 / Actualizat marti, 09 aprilie 2013 19:11

Ionuţ Negoiţă a devenit numărul 1 la Dinamo, preluînd acţiunile lui Nicolae Badea şi Dragoş Săvulescu.

Noul acţionar majoritar al roş-albilor a anunţat cîţi bani a investit la Dinamo pînă acum: "Am băgat deja 7 milioane la Dinamo, doar la licenţă a trebuit să dăm peste 3 milioane de euro, au fost multe datorii. Dinamo consumă, este un club flămînd, vom încerca să schimbăm aceste lucruri. Iau măsuri rapide, poate şi unele drastice, dar aşa se întîmplă peste tot", a spus Negoiţă la Fanatik Show.

Negoiţă este mulţumit că suporterii au revenit pe stadion şi a declarat că investeşte la Dinamo pentru fani: "Cel mai important este că fanii au revenit lîngă echipă. Cînd mergi pe stadion şi vezi atît de mulţi fani bucurîndu-se te simţi excelent. Nu era altă soluţie, am hotărît să mă implic, simţeam că e cazul. Pentru aceşti suporteri minunaţi investesc la Dinamo, Cornel Ţălnar antrenează la fel pentru suporteri", a mai spus Negoiţă.

Citește și:
Ramona Olaru, vedeta Antenei, antrenament neobișnuit » Antrenorul a rămas surprins: „Dă bine?”
Altele
Ramona Olaru, vedeta Antenei, antrenament neobișnuit » Antrenorul a rămas surprins: „Dă bine?”
Varga a jucat „all-in” în bătălia cu Becali și a ajuns într-o situație-limită » Clauza care dă planurile peste cap la CFR Cluj
Superliga
Varga a jucat „all-in” în bătălia cu Becali și a ajuns într-o situație-limită » Clauza care dă planurile peste cap la CFR Cluj
Gheorghe Ștefan a slăbit 40 kg și e aproape de Liga 1: „Sunt președintele consiliului consultativ”
Superliga
Gheorghe Ștefan a slăbit 40 kg și e aproape de Liga 1: „Sunt președintele consiliului consultativ”
Dinamo a început negocierile: 3 ținte pentru mercato de vară
Superliga
Dinamo a început negocierile: 3 ținte pentru mercato de vară
Wizz Air: Când ești în pădure și apare un urs, nu trebuie să alergi mai repede decât ursul, ci mai repede decât cel de lângă tine. Doar să fii low-cost nu va mai funcționa. Dar epoca de aur a noastră abia urmează!
Profit.ro
Wizz Air: Când ești în pădure și apare un urs, nu trebuie să alergi mai repede decât ursul, ci mai repede decât cel de lângă tine. Doar să fii low-cost nu va mai funcționa. Dar epoca de aur a noastră abia urmează!
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Un fost fotbalist român este judecat în Anglia, după ce a înjunghiat un jurnalist la ordinul Iranului!

„I-am dat un picior în gură lui Bumbescu de nu și-a dat seama cu ce l-am lovit!” » Dezvăluire despre un conflict incredibil în vestiarul Stelei '86


Comentarii (37)
florinch
florinch  •  10 Aprilie 2013, 20:08
Postat de chronic pe 10 Aprilie 2013, 09:28

a bagat 7 mil??? cum ??? a cumparat actiunile celorlalti??? asta e investitie??? :)))))))))))))) apoi ce jucatori sa transfere dinamo altii decat liberi de contract??? cand da dinamo mai mult de 50000 pe un jucator???

Tu chiar nu stii ca Dinamo era in prag de faliment si ca trebuiau dati min. 3 milioane de euro pana la 31.03 ? Pe langa asti a mai platit aproape 1 milion salarii si restul, probabil, a platit actiunile. Oricum, Negoita este de apreciat pentru ce face pentru Dinamo. Sa avem rabdare si sa vedem ce va fi in viitor.

florinf1
florinf1  •  10 Aprilie 2013, 17:52

Dupa ce-am citit acest "mesaj emotionant" , deja mi s-a umplut c u r u l de lacrmi stimate NEACOITA. Sincer ,ne-am saturat de vorbe , vrem fapte . Transferam numai nulitati libere de contract si vrem performanta . Baga bani in jucatori adevarati si pe urma poti sta pe la toate televiziunile si gazetele de sport. Mie personal mi-e jena sa ma uit la clasament.

harison
harison  •  10 Aprilie 2013, 13:43
Postat de suffarstar pe 09 Aprilie 2013, 23:57

Luchin mediocru?E celmai bun fundas de care dispune dinamo la momentul actual.Curtean e bun,are talent,da pase de gol multe mi se pare in regula.

Cred ca n-ai inteles ce a zis,mai citeste o data.

Vezi toate comentariile (37)
Comentează