FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Negoiţă pune presiune pe Mulţescu: "Un loc în cupele europene este obligatoriu!" Condiţia încălcată în această vară

Articol de GSP - Publicat miercuri, 17 iulie 2013 00:00 / Actualizat miercuri, 17 iulie 2013 12:30

Ionuţ Negoiţă vrea ca Gigi Mulţescu să creeze rapid la Dinamo o echipă de cupele europene: "un loc pe podium e obligatoriu".

"Obiectivul rămîne locurile 1-4. Este un plus faţă de ultimii ani, cînd am încheiat pe locul 6. Eu, bineînţeles, mi-aş dori un loc mai bun. Nu vreau performanţă rapidă, foc de paie, ca să ne întoarcem de unde am plecat după un an. Vrem să rămînem sus şi în 2-3 ani să ne batem la titlu. Eu cred că locul lui Dinamo este pe podium, nu mai jos. O cupă europeană este obligatorie. Nici nu mă gîndesc să nu terminăm pe un loc de cupă europeană", a spus Negoiţă.

Dinamoviştii n-au reuşit să menţină un principiu impus la transferuri şi îşi doresc să scadă mult media de vîrstă a echipei.

Ionuţ Negoiţă vrea ca Gigi Mulţescu să creeze rapid la Dinamo o echipă de cupele europene: "un loc pe podium e obligatoriu".

"Obiectivul rămîne locurile 1-4. Este un plus faţă de ultimii ani, cînd am încheiat pe locul 6. Eu, bineînţeles, mi-aş dori un loc mai bun. Nu vreau performanţă rapidă, foc de paie, ca să ne întoarcem de unde am plecat după un an. Vrem să rămînem sus şi în 2-3 ani să ne batem la titlu. Eu cred că locul lui Dinamo este pe podium, nu mai jos. O cupă europeană este obligatorie. Nici nu mă gîndesc să nu terminăm pe un loc de cupă europeană", a spus Negoiţă.

Dinamoviştii n-au reuşit să menţină un principiu impus la transferuri şi îşi doresc să scadă mult media de vîrstă a echipei.

"Eu consider că în acest moment avem un lot foarte bun pentru obiectivul fixat. Mă interesează foarte mult viitorul echipei şi am pus o condiţie, dar am încălcat această condiţie: ca nici un transfer să nu depăşească 24 de ani. I-am cerut lui Mulţescu să crească şi jucători români, care în 2-3 ani să ajungă la echipa mare, cu Dinamo în sînge, cu spiritul lui Dinamo", a mai declarat Negoiţă.

 

Citește și:
Sindromul Certeze lângă Vancouver » Ne-am trezit cazați într-o vilă colosală la Mondial: cum păcălesc canadienii statul
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Sindromul Certeze lângă Vancouver » Ne-am trezit cazați într-o vilă colosală la Mondial: cum păcălesc canadienii statul
Ivana Knoll a remarcat un singur fotbalist de la Cupa Mondială: „Îmi place cu adevărat de el”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Ivana Knoll a remarcat un singur fotbalist de la Cupa Mondială: „Îmi place cu adevărat de el”
Transfer-surpriză: Alexi Pitu a semnat în Superliga și va juca în alb-roșu!
Superliga
Transfer-surpriză: Alexi Pitu a semnat în Superliga și va juca în alb-roșu!
Cum arată „16-imile” de la Campionatul Mondial » Norocoasa Argentina + Se conturează un mare șoc în „optimi”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Cum arată „16-imile” de la Campionatul Mondial » Norocoasa Argentina + Se conturează un mare șoc în „optimi”
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Profit.ro
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (43)
montrealez
montrealez  •  19 Iulie 2013, 05:04
Postat de utilizator șters pe 17 Iulie 2013, 16:36

Corect. Daca ne uitam pe lista achizitiilor, dar si pe aceea a jucatorilor care au fost in vizor si cu care s-au purtat discutii, observam ca nu a fost adus nici unul care a avut cat de cat o cota. Cu absolut toti cei care au avut un minimum de pretentii s-a esuat in tratative, aruncandu-ni-se in ochi povestea cu "vizita medicala". Sa vedem cat va mai rabda Multescu sabotajul asta al conducerii! N-avem portar serios, nu avem fundas stanga, nu avem inchizatori. Nu stiu cum ne vom descurca.

Parerea mea e ca Dinamo ar trebui sa bage tare in tineri romani. Daca Dinamo aduce d-astia gen Elton care habar n-are cine e Hagi, ma indoiesc ca ar avea tragere de inima sa lupe pt Dinamo care are nevoie de SUFLET acum si nu de Talente din tari exotice. Un proiect gen cel de la Viitoru, cu copiii aka Rotariu, Nica (vandut) P.S - Ma voi n-aveati o mare speranta in curtea de tineret? Raphael Stanescu parca il cheama. Cum se face ca nu nu-l vad pe teren niciodata?

gymd
gymd  •  17 Iulie 2013, 22:16

o sa plece singur, veti vedea, pt ca cu Multescu nu-mi mai este teama akuma, omu in toate declaratiile a avut suta la suta dreptate

gymd
gymd  •  17 Iulie 2013, 22:15

stannokovic: Corect suta la suta dreptate ai, dar tu crezi ca va mai juca in noul sezon BlatGore????? cuplul anul asta de fundasi centrali o sa fie format din Luchin-Asanovici

Vezi toate comentariile (43)
Comentează