Articol de GSP - Publicat miercuri, 17 iulie 2013 00:00 / Actualizat miercuri, 17 iulie 2013 12:30
Ionuţ Negoiţă vrea ca Gigi Mulţescu să creeze rapid la Dinamo o echipă de cupele europene: "un loc pe podium e obligatoriu".
"Obiectivul rămîne locurile 1-4. Este un plus faţă de ultimii ani, cînd am încheiat pe locul 6. Eu, bineînţeles, mi-aş dori un loc mai bun. Nu vreau performanţă rapidă, foc de paie, ca să ne întoarcem de unde am plecat după un an. Vrem să rămînem sus şi în 2-3 ani să ne batem la titlu. Eu cred că locul lui Dinamo este pe podium, nu mai jos. O cupă europeană este obligatorie. Nici nu mă gîndesc să nu terminăm pe un loc de cupă europeană", a spus Negoiţă.
Dinamoviştii n-au reuşit să menţină un principiu impus la transferuri şi îşi doresc să scadă mult media de vîrstă a echipei.
Ionuţ Negoiţă vrea ca Gigi Mulţescu să creeze rapid la Dinamo o echipă de cupele europene: "un loc pe podium e obligatoriu".
"Obiectivul rămîne locurile 1-4. Este un plus faţă de ultimii ani, cînd am încheiat pe locul 6. Eu, bineînţeles, mi-aş dori un loc mai bun. Nu vreau performanţă rapidă, foc de paie, ca să ne întoarcem de unde am plecat după un an. Vrem să rămînem sus şi în 2-3 ani să ne batem la titlu. Eu cred că locul lui Dinamo este pe podium, nu mai jos. O cupă europeană este obligatorie. Nici nu mă gîndesc să nu terminăm pe un loc de cupă europeană", a spus Negoiţă.
Dinamoviştii n-au reuşit să menţină un principiu impus la transferuri şi îşi doresc să scadă mult media de vîrstă a echipei.
"Eu consider că în acest moment avem un lot foarte bun pentru obiectivul fixat. Mă interesează foarte mult viitorul echipei şi am pus o condiţie, dar am încălcat această condiţie: ca nici un transfer să nu depăşească 24 de ani. I-am cerut lui Mulţescu să crească şi jucători români, care în 2-3 ani să ajungă la echipa mare, cu Dinamo în sînge, cu spiritul lui Dinamo", a mai declarat Negoiţă.
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!