INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  QATAR

A murit atacantul lui Răzvan! » El Jaish plătise pe Christian Benitez 11,5 milioane de euro

Articol de - Publicat marti, 30 iulie 2013 00:00 / Actualizat luni, 29 iulie 2013 21:03

Lucescu tocmai îl cumpărase la El Jaish pe Christian Benitez, cu 11,5 milioane de euro. Ieri dimineaţă, un stop cardiorespirator i-a fost fatal ecuadorianului de 27 de ani


Ce veste pentru Răzvan Lucescu! Atacantul ecuadorian Christian Benitez, transferat la El Jaish în urmă cu 3 săptămîni, a decedat la Doha!

În noaptea de duminică spre luni, la ora 03:00, "Chucho" s-a trezit cu dureri abdominale acute. Soţia sa, Lizeth Chala, l-a dus cu maşina la spital. "Nu l-au văzut imediat, doctorii ne-au lăsat să aşteptăm", s-a plîns apoi Lizeth de modul cum a fost tratat vîrful de 1,68 m.

Iniţial, s-a crezut că are apendicită. Era mai mult. Peritonită! Şi, înainte ca medicii să aibă timp să reacţioneze, Benitez s-a prăbuşit, victima unui stop cardiorespirator. Toate manevrele de resuscitare au fost zadarnice. Sud-americanul nu a mai putut fi salvat.

24 de goluri a marcat "Chucho" Benitez în 58 de meciuri la "naţionala" Ecuadorului

Citește și:
Aproape de miezul nopții, Gigi Becali a răbufnit în direct la TV: „Gata, îl dau gratis, să-l ia cine vrea”
Superliga
Aproape de miezul nopții, Gigi Becali a răbufnit în direct la TV: „Gata, îl dau gratis, să-l ia cine vrea”
Imagini oribile în prima etapă din sezon! Au dat foc la stadion: „Să vă ia naiba”
Campionate
Imagini oribile în prima etapă din sezon! Au dat foc la stadion: „Să vă ia naiba”
Cum s-au relaxat Ștefan Baiaram și soția Cristina, după victoria 4-0 cu Petrolul
Stiri extrasport
Cum s-au relaxat Ștefan Baiaram și soția Cristina, după victoria 4-0 cu Petrolul
Mohamed Salah a bătut palma și semnează » Salariu colosal pentru fostul star al lui Liverpool
Campionate
Mohamed Salah a bătut palma și semnează » Salariu colosal pentru fostul star al lui Liverpool
Concurent gigant în România pentru Uber și Bolt. Unicornul inDrive intră pe piața locală
Profit.ro
Concurent gigant în România pentru Uber și Bolt. Unicornul inDrive intră pe piața locală
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Iată DOSARUL COMPLET de la Securitate al lui Dan Șucu, informatorul „Mircea Crișan”: „Voi respecta toate indicațiile” + „Timid, greoi în gândire, bâlbâit. Un mediocru necesar!”

Universitatea Craiova - Levski Sofia 2-2! Leka noşt, deţa! Campioana iese din scenă în turul 2 din UCL! Rămânem încă un an în afara fotbalului care contează


Comentarii (8)
kobritzzzaaa
kobritzzzaaa  •  30 Iulie 2013, 12:18
Postat de 1349magus pe 30 Iulie 2013, 09:30

Sa presupunem ca mureai tu ( bat in lemn ) ! Crezi ca l-ar fi durut burta pe Benitez ? E adevarat , e o drama , dar pentru familia si prietenii lui , atat . Pun pariu ca pana diseara uiti si cum il cheama !

Pai asta spuneam si eu, ca e o drama, si nu e o drama pentru ca si-a pierdut razvan atacantul sau ca s-au platit 12 milioane pe el, e o drama pentru familia lui in primul rand. Am impresia ca presa, uneori chiar spectatorii si telespectatorii uita ca baietii aia de pe teren sunt mai intai OAMENI si si ii tratam ca pe masini, in numere si statistici.

mario_2987
mario_2987  •  30 Iulie 2013, 11:08

INCREDIBIL ...cei care-l stiu pe Christian Benitez , stiu ca afost un mare atacant care inca mai avea multe de spus ..unul dintre marii fotbalisti ai Ecuadorului ! L-a urmarit in multe meciuri din CUPA libertadores, cand a jucat la Birmingam, nu-mi vine sa cred ca acest om si acest mare fotbalist s-a stins ! Dumnezeu sa-l odihneasca!

1349magus
1349magus  •  30 Iulie 2013, 09:32
Postat de dreamer123 pe 30 Iulie 2013, 01:50

Tragic ! poate ca avea o sansa daca medicii il bagau in seama !

Ma vad nevoit sa repet comentariul de la celalat articol : "Ce vorbesti Franz ? Cand dai 12mil. il cauti si-n gaura cooroolui ! ...poate controale ( antidoping ) de mantuiala ."

Vezi toate comentariile (8)
Comentează