FOTBAL  »  Superliga  »  CORONA

Manea începe curăţenia la Corona » Şapte jucători au fost daţi afară

Articol de - Publicat miercuri, 21 august 2013 00:00 / Actualizat miercuri, 21 august 2013 12:43

Nicolae Manea anunţase încă de după partida cu Astra, de acum trei săptămîni, că va renunţa la o parte din jucătorii pe care îi are în lot.

Tehnicianul Coronei nu a mai aşteptat pauza de trei săptămîni cauzată de meciurile naţionalei şi a trecut la fapte.

Astfel, nu mai puţin de şapte fotbalişti au fost anunţaţi de Manea că nu mai intră în vederile lui, aceştia urmînd să îşi clarifice situaţia contractuală cu conducerea clubului.

Cei şapte sunt Rareş Forika, Florin Stîngă, Marius Ene, Ioan Coman, Florin Manea, Marius Pastor şi Cristian Marcăş, acesta din urmă alăturîndu-se deja lotului echipei de Liga a 3-a, FC Zagon.

Disponibilizaţii nu sînt însă dispuşi să accepte în orice condiţii ruperea înţelegerilor, toţi avînd contracte pînă la finalul sezonului, sau chiar pe doi ani.

Foarte probabil, în perioada următoare vor urma negocieri între cei şapte şi conducătorii grupării de sub Tîmpa.

Aceştia din urmă doresc neapărat să reducă la 25 numărul jucătorilor din lot, în prezent unul din cele mai numeroase din Liga I.

Citește și:
Real Madrid a sunat pentru Chivu!
Stranieri
Real Madrid a sunat pentru Chivu!
Imagini copleșitoare de la Salonic, după tragedia din România » Cum a apărut și Răzvan Lucescu
Campionate
Imagini copleșitoare de la Salonic, după tragedia din România » Cum a apărut și Răzvan Lucescu
FC Argeș și-a cedat internaționalul în Superligă! Mutare rezolvată, urmează semnarea contractului
Superliga
FC Argeș și-a cedat internaționalul în Superligă! Mutare rezolvată, urmează semnarea contractului
Fotomodelul a reapărut la meciul lui Zverev, la 3 săptămâni de când germanul nega vehement acuzațiile de infidelitate
Tenis
Fotomodelul a reapărut la meciul lui Zverev, la 3 săptămâni de când germanul nega vehement acuzațiile de infidelitate
EXCLUSIV Bancă scoasă la vânzare în România
Profit.ro
EXCLUSIV Bancă scoasă la vânzare în România
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Miza programului n-a fost ascensiunea, ci moartea” » De ce escaladarea live a unui zgârie-nori de către Alex Honnold a fost greșită: „Clădirea nu e munte, e o vânătoare de clickuri vopsită drept căutare interioară”

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (1)
dash.berlin
dash.berlin  •  21 August 2013, 13:37

Mai bine si-ar da el demisia.

Vezi toate comentariile (1)
Comentează