INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  ASTRA - MACCABI HAIFA, MÎINE, ORA 19:00, ÎN DIRECT LA DIGI 1 ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

Giurgiuvenii speră într-o minune » Maccabi are probleme de lot înaintea partidei de mîine

Articol de - Publicat miercuri, 28 august 2013 00:00 / Actualizat miercuri, 28 august 2013 14:38

Maccabi Haifa a aterizat la Bacău în jurul prînzului, urmînd ca deplasarea pînă la Piatra Neamţ să fie făcută cu autocarul.

Israelienii au cîteva probleme de lot înaintea disputei cu Astra Giurgiu. Fundaşii de bandă Eyal Meshumar şi Taleb Twatiha resimt dureri musculare, însă staff-ul speră să fie apţi la antrenamentul oficial de astăzi, cînd vor da şi un verdict în cazul acestora.

Maccabi a fost anunţată că va avea 5 jucători convocaţi de selecţionerul Eli Guttman pentru "dubla" cu Azerbaidjan şi Rusia din preliminariile pentru CM din 2014.

Aceştia sîtn: Eyal Meshumar, Taleb Twatiha, Dekel Keinan, Hen Ezra şi atacantul Shimon Abuhazera.

Înainte de decolare antrenorul celor de la Maccabi, Arik Benado, a spus: "Chiar dacă am cîştigat cu 2-0 în prima manşă, ne aşteaptă o misiune foarte grea mîine, însă dacă abordăm meciul cu inteligenţa şi agresivitatea pe care am arătat-o în tur, nu avem cum să nu ne calificăm".

Astra - Maccabi este mîine, de la ora 19:00, în direct la Digi 1 şi liveTEXT pe GSP.RO.

Citește și:
Liga 2, etapa #16 » Steaua, ciuruită în 30 de minute la Bacău, dar scorul zilei vine de la Bistrița! Toate rezultatele + clasamentul
Liga 2
Liga 2, etapa #16 » Steaua, ciuruită în 30 de minute la Bacău, dar scorul zilei vine de la Bistrița! Toate rezultatele + clasamentul
Au publicat sumele: câți bani câștigă analiștii TV din emisiunile sportive
Campionate
Au publicat sumele: câți bani câștigă analiștii TV din emisiunile sportive
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
După 10 ani! Pe ce loc poate termina România turneul Mondial: două condiții de îndeplinit la ultimul meci
Handbal
După 10 ani! Pe ce loc poate termina România turneul Mondial: două condiții de îndeplinit la ultimul meci
Lanț de magazine dispare din România. Cine vine în loc
Profit.ro
Lanț de magazine dispare din România. Cine vine în loc
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (4)
helioglobalus
helioglobalus  •  28 August 2013, 20:26

fără Budescu şi Tembo e out!

nubreed
nubreed  •  28 August 2013, 15:30

macar una de s-ar califica si tot ar fii foarte bine

oresund
oresund  •  28 August 2013, 15:15

Steaua la doua saptamani dupa acel 0+5 avea 2+0 la mijlocul primei reprize, si apoi in inferioritate numerica a marcat de doua ori cand scorul era 2+2. Deci se poate.

Vezi toate comentariile (4)
Comentează
Close