SPORTURI  »  TENIS  »  BEIJING

Simona Halep a fost eliminată în primul tur la Beijing

Articol de GSP - Publicat sambata, 28 septembrie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 28 septembrie 2013 23:30

Jucătoarea Simona Halep, cap de serie numărul 16, a ratat, sîmbătă, calificarea în turul doi al turneului de la Beijing, dotat cu premii în valoare de 5.185.625 de dolari, informează wtatennis.com.

Halep a fost învinsă în primul tur, cu scorul de 7-6 (7/4), 7-6 (7/2), după două ore şi două minute de joc, de sportiva poloneză Urszula Radwanska.

Tot sîmbătă, Monica Niculescu a trecut în primul tur de Annika Beck (Germania), scor 7-6 (7/4), 6-4.

La turneul de la Beijing participă şi Sorana Cîrstea, care va juca în prima rundă cu Bojana Jovanovski, din Serbia.

Sursă: Mediafax

Citește și:
Iată cei 4 jucători care nu au fost opriți în lot de Lucescu pentru duelul de diseară!
Nationala
Iată cei 4 jucători care nu au fost opriți în lot de Lucescu pentru duelul de diseară!
Planul pregătit în secret peste noapte! » Imaginile surprinse în stadionul lui Beșiktaș
Nationala
Planul pregătit în secret peste noapte! » Imaginile surprinse în stadionul lui Beșiktaș
Echipe la Turcia - România, baraj pentru Mondial + ultimele informații de la trimișii GSP la Istanbul: 4 fotbaliști nu au fost opriți în lot de Lucescu
Nationala
Echipe la Turcia - România, baraj pentru Mondial + ultimele informații de la trimișii GSP la Istanbul: 4 fotbaliști nu au fost opriți în lot de Lucescu
„Real Madrid a concediat pe toată lumea pentru gafa cu Mbappe!” » Atacantul a reacționat după ultimele relatări din presă
Campionate
„Real Madrid a concediat pe toată lumea pentru gafa cu Mbappe!” » Atacantul a reacționat după ultimele relatări din presă
EXCLUSIV La ce valoare ajunge cea mai mare pensie de serviciu din poliție
Profit.ro
EXCLUSIV La ce valoare ajunge cea mai mare pensie de serviciu din poliție
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”

„Imigranții l-au băgat în comă în 5 minute!” » Neamțul celebru din România critică DRASTIC Germania: „Acesta e adevărul! Sunt creștin, nu vreau să fim țară musulmană”


Comentarii (10)
1349magus
1349magus  •  29 Septembrie 2013, 10:57
Postat de valyomanyd pe 29 Septembrie 2013, 00:59

Dupa meciul pierdut in fata lu' Venus am spus raspicat,...... mare minune sa nu piarda in primul tur la Beijing !

Poti merge chiar un pic mai departe. Eliminarea de la US Open a lasat urme adanci , cred ca faptul ca a ratat o mare oportunitate inca o bantuie . Oricum , jos palaria pentru ce a realizat !

plischi
plischi  •  29 Septembrie 2013, 05:43

doua seturi pierdute la taibrec nu reprezinta o catastrofa. nu avea puncte de aparat probabil si poate de-aia nici nu s-a strofocat prea tare.

algernon
algernon  •  29 Septembrie 2013, 03:36

A jucat usor accidentata, era de asteptat sa piarda. Si intr-un fel e mai bine ca a pierdut, pentru ca probabil ar fi tras de ea in continuare in urmatoarele meciuri si o agravare a problemei e ultimul lucru de care are nevoie. Sa speram ca nu este nimic serios si va recupera rapid, pentru ca in mod normal ar trebui sa o revedem in curind, in Europa. (Distanta fiind o alta problema, in Japonia cel putin, parea obosita, serviciu catastrofal si o anumita lipsa de concentrare; la Beijing arata mai adaptata deja la schibarea de fus orar iar serviciul i-a functionat onorabil, dar in mod clar accidentarea o impiedica sa-si faca punctele ca de obicei si mai ales sa forteze atunci cind era necesar.)

Vezi toate comentariile (10)
Comentează