FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - CHELSEA, AZI, 21:45, ÎN DIRECT LA DIGI 1, DOLCE 1, TVR1 ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

Metamorfoza lui Mou » De la "Who is Steaua?" la "Steaua is very strong"

Articol de GSP - Publicat marti, 01 octombrie 2013 00:00 / Actualizat marti, 01 octombrie 2013 12:36

Antrenorul celor de la Chelsea, Jose Mourhino, şi-a schimbat discursul referitor la Steaua, faţă de cel pe care l-a avut în primăvară, atunci cînd Rafa Benitez cîştiga Europa League pe banca "albaştrilor".

"Victoria lui Chelsea din Europa League poate fi analizată din două puncte de vedere. În primul rînd e bine că a cîştigat un trofeu, apoi te întrebi de ce l-a cîştigat.

Pentru că nu a trecut de grupele Champions League. Europa League e o competiţie pentru două tipuri de echipe. Cele care merg direct în ea şi cele care nu au succes în Champions League.

Nu ăsta e nivelul la care vrei să fii. De exemplu, în Champions League nu dai peste echipe ca Steaua", spunea Mourinho în urmă cu cîteva luni.

Discursul de ieri: "Steaua e o echipă bine organizată, ceea ce înseamnă că are un antrenor bun.

Nu s-a schimbat foarte mult faţă de sezonul trecut. Doar că acum sînt campioni, au intrat în Champions League, au altă atitudine. 

E bine că în primăvară Chelsea a pierdut aici, aşa îşi dau seama că dau peste o echipă foarte bună", a spus Mourinho la conferinţa de presă de ieri.

Steaua - Chelsea este azi, de la ora 21;45, în direct la Digi1, Dolce1, TVR1 şi liveTEXT pe GSP.RO.

Citește și:
Nemaivăzut la TV! Pancu a început să țipe și l-a distrus pe Bergodi: „Eu eram arestat! Să-mi vină un străin în țară să-mi bată jucătorul pe teren?!”
Superliga
Nemaivăzut la TV! Pancu a început să țipe și l-a distrus pe Bergodi: „Eu eram arestat! Să-mi vină un străin în țară să-mi bată jucătorul pe teren?!”
Scene HALUCINANTE după derby-ul câștigat de CFR Cluj » Bergodi își iese din minți, sare să-i bată pe Cordea și Muhar » Antrenorul DĂ CU PUMNII în adversari
Superliga
Scene HALUCINANTE după derby-ul câștigat de CFR Cluj » Bergodi își iese din minți, sare să-i bată pe Cordea și Muhar » Antrenorul DĂ CU PUMNII în adversari
Chipciu l-a distrus, după CFR - U Cluj: „Dacă ești tare, nu mai sări atât în piscină”
Superliga
Chipciu l-a distrus, după CFR - U Cluj: „Dacă ești tare, nu mai sări atât în piscină”
Andrei Nicolescu, anunț-bombă pentru Dinamo: „Am făcut eforturi inimaginabile”
Superliga
Andrei Nicolescu, anunț-bombă pentru Dinamo: „Am făcut eforturi inimaginabile”
EXCLUSIV SURPRIZĂ Frații Pavăl, proprietarii Dedeman, vând și ies de pe o piață
Profit.ro
EXCLUSIV SURPRIZĂ Frații Pavăl, proprietarii Dedeman, vând și ies de pe o piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Nemaivăzut la TV! Pancu a început să țipe și l-a distrus pe Bergodi: „Eu eram arestat! Să-mi vină străin în țară să-mi bată jucătorul pe teren?!”

Studiu șocant citat de Guardian: „Aceste alimente sunt atât de nocive încât ar trebui tratate mai degrabă ca țigările, nu ca hrană!”


Comentarii (6)
adrian_d_mihai
adrian_d_mihai  •  01 Octombrie 2013, 19:57

Sa vedem discursul dupa meci sau, si mai bine, dupa meciul de la Londra... sau dupa ultimul meci din grupa... Numai cine nu are habar de fotbal sau vrea sa provoace polemici poate crede sau spune ca Mourinho si-a schimbat parerea despre Steaua. Sa avem rabdare... Ca sa nu mai vorbim despre faptul ca, cinstit, Chelsea nu a jucat stralucit cu Steaua anul trecut, nici macar la Londra...

guilty_fcp
guilty_fcp  •  01 Octombrie 2013, 17:12
Postat de utilizator șters pe 01 Ianuarie 1970, 02:00

Cea mai tare a fost aia cand ne-a spus "Petrolul are cele mai mari sanse cu Swansea!".Cred ca s-a facut ca ploua dupa ce ne-am luat-o cu 5-1.Asta daca ar baga la pariuri ar ajunge in sapa de lemn...

guilty_fcp
guilty_fcp  •  01 Octombrie 2013, 17:10

Bine ca a plecat de Real!Mai rar asa un om arogant,incaptanat si nesuferit.M-a facut sa ma uit cu scarba la jocul echipei preferate in derby-ule cu Barcelona,infrangeri la scor.Il ti pe banca pe Iker,care e cel mai vechi jucator din lotul lui Real si totodata un simbol al clubului,iar acum pe Mata,cel mai bun pasator din lotul lui Chelsea sezonul trecut.Tare mi-ar placea sa vad o victoriei a Stelei in seara asta,sa vad ce mai declara idiotul asta!

Vezi toate comentariile (6)
Comentează