FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

S-au trezit creatorii » Steliştii au găsit trio-ul cîştigător pentru derby-ul cu Astra: "Sînt de excepţie!"

Articol de GSP - Publicat duminica, 15 decembrie 2013 00:00 / Actualizat duminica, 15 decembrie 2013 15:53

Oficialii roş-albaştrilor au fost impresionaţi de prestaţia celor 3 jucători de creaţie ai Stelei din meciul cu Ceahlăul, scor 2-0.

Helmuth Duckadam e convins că echipa sa se poate impune în ambele meciuri cu Astra, liderul la zi al Ligii 1.

"O revenire de formă îmbucurătoare ale lui Adi Popa, Stanciu şi Tănase. Eu cred că aseară Steaua s-a apropiat foarte mult de ce a jucat anul trecut şi a dovedit că putem cîştiga oriunde în deplasare. Putem domina adversarul şi putem cîştiga la un scor mai mare.

E important să cîştigăm primul meci cu Astra. Dar putem castiga ambele partide. Astra e o echipă care a surprins în acest tur, o echipă bună, dar care nu e de nivelul Stelei", a declarat Duckadam la Dolce Sport.

Şi Mihai Stoica a remarcat jocul foarte bun al celor 3 din linia de mijloc a Stelei: "Adi Popa, Stanciu şi Tănase au avut evoluţii de excepţie".

Oficialii roş-albaştrilor au fost impresionaţi de prestaţia celor 3 jucători de creaţie ai Stelei din meciul cu Ceahlăul, scor 2-0.

Helmuth Duckadam e convins că echipa sa se poate impune în ambele meciuri cu Astra, liderul la zi al Ligii 1.

"O revenire de formă îmbucurătoare ale lui Adi Popa, Stanciu şi Tănase. Eu cred că aseară Steaua s-a apropiat foarte mult de ce a jucat anul trecut şi a dovedit că putem cîştiga oriunde în deplasare. Putem domina adversarul şi putem cîştiga la un scor mai mare.

E important să cîştigăm primul meci cu Astra. Dar putem castiga ambele partide. Astra e o echipă care a surprins în acest tur, o echipă bună, dar care nu e de nivelul Stelei", a declarat Duckadam la Dolce Sport.

Şi Mihai Stoica a remarcat jocul foarte bun al celor 3 din linia de mijloc a Stelei: "Adi Popa, Stanciu şi Tănase au avut evoluţii de excepţie".

 

Citește și:
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Special
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (43)
fcotelulgalati
fcotelulgalati  •  16 Decembrie 2013, 06:26
Postat de gametable08 pe 15 Decembrie 2013, 18:39

Numai blat ai in cap tu si toti frustratii de pe aici ,nu ai cum sa zici ca a fost mai buna decat Ceahlaul deoarece ai crede ca te faci de ras recunoscund valoarea unei echipe ,imaturitatea ta ai putea sa o consumi in mod eficent in a citit o carte pt ca te va ajuta la dezvoltatea capacitatii tale restranse de execitiu.

Amuzant. Nu am mai ras de mult citind o chestie pe aici. Tu in primul rand nu ai proprietatea termenilor. Daca insiruiesti vreo 30 de cuvinte care crezi ca sunt " cu pretentii" nu inseamna ca stii ce inseamna. Doamneeeee. :)

daniel_ctin86
daniel_ctin86  •  15 Decembrie 2013, 22:06

MAI TACI DRACULUI DIN GURA SLUGA CE ESTI. DU-TE LA ARAD SI STAI ACOLO IN LINISTE, NU AI CE CAUTA IN BUCURESTI. TE MILOGESTI LA CIOBAN PTR CITEVA MII DE EURO SI FACE MM CE VREA DIN TINE. OARE NU ITI ESTE RUSINE???

conasu_boeru
conasu_boeru  •  15 Decembrie 2013, 21:45

Inainte era sintagma comunista : " Nici o masa fara peste ! " ...La meciurile Stelei, .."Nici un meci fara ajutor de la arbitri ! " Daca intrebi, nu recunoaste niciunul, deci O !

Vezi toate comentariile (43)
Comentează