INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GENCLERBIRLIGI

VIDEO În topul golgeterilor din Turcia! » Bogdan Stancu a marcat din nou pentru Genclerbirligi

Articol de GSP - Publicat duminica, 02 februarie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 02 februarie 2014 19:58

Bogdan Stancu a înscris astăzi pentru Genclerbirligi, în meciul pierdut, scor 1-3, în faţa celor de la Akhisar Belediyespor.

Atacantul român a fost integralist la oaspeţi şi a transformat în minutul 64, la scorul de 0-2, un penalty acordat după un fault în careu asupra sa. Pentru Akhisar Belediyespor au înscris Guray Vural '29 şi Niasse '52, '83.

Click aici pentru VIDEO!

Genclerbirligi ocupă locul 12 în clasament, cu 24 de puncte, în timp ce Stancu a ajuns la 8 reuşite în acest sezon, la patru goluri distanţă de liderul ierarhiei golgeterilor, Aatif Chahechouhe de la Sivasspor.

Citește și:
Stupoare în Arhivele Securității: marele Ștefan Kovacs a fost agentul secret „Vasile Munteanu” + „Este un tovarăș atașat colaborării”
Special
Stupoare în Arhivele Securității: marele Ștefan Kovacs a fost agentul secret „Vasile Munteanu” + „Este un tovarăș atașat colaborării”
Prima măsură anunțată „la cald” de Gigi Becali, după rușinea cu CFR Cluj: „La revedere!”
Superliga
Prima măsură anunțată „la cald” de Gigi Becali, după rușinea cu CFR Cluj: „La revedere!”
Masacru în Mexic, cu cinci luni înainte de Campionatul Mondial » Au fost împușcați pe terenul de fotbal: sunt cel puțin 11 morți!
Campionate
Masacru în Mexic, cu cinci luni înainte de Campionatul Mondial » Au fost împușcați pe terenul de fotbal: sunt cel puțin 11 morți!
Nelu Varga, prima reacție, după lecția de fotbal predată de CFR lui FCSB: „Nu sunt răutăcios”
Superliga
Nelu Varga, prima reacție, după lecția de fotbal predată de CFR lui FCSB: „Nu sunt răutăcios”
Lanț gigant de magazine deschide în România prima unitate FOTO
Profit.ro
Lanț gigant de magazine deschide în România prima unitate FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Miza programului n-a fost ascensiunea, ci moartea” » De ce escaladarea live a unui zgârie-nori de către Alex Honnold a fost greșită: „Clădirea nu e munte, e o vânătoare de clickuri vopsită drept căutare interioară”

Selecționerul României, șocat de ce a găsit în Danemarca: „Despre ce vorbim? Dimineața, tot cartierul!”


Comentarii (23)
calinescupoliiasi
calinescupoliiasi  •  03 Februarie 2014, 14:14

Stancu asta e in forma tot timpul doar dupa ce se termina campaniile de calificare ale nationalei...

xhthu
xhthu  •  03 Februarie 2014, 10:17
Postat de yoalexander pe 03 Februarie 2014, 09:43

Eu vorbeam de prezent, nu de rezultatele facute acum multi ani.

pai sfertul ala apoel nicosia l-a atins acum 2 ani ,n-o fi foarte fresh ,dar nici istorie antica nu e ,galatasaray de exemplu avand exact aceeasi performanta ca record maxim in Champions League cu investitii de 50 de ori mai mari . adevarul e ca in ciuda investitiilor enorme ,cu mici exceptii turcii n-au reusit decat ce au reusit si altii mult mai saraci...si cu exceptia unor zvacniri europene ale lui galata sau fener...si alea prea rare pentru banii pompati,campionatul turc ramane un cimitir de elefanti si atat ,care nu conteaza in europa si unde fotbalistii buni vin la apus de cariera pentru un salariu caldut

yoalexander
yoalexander  •  03 Februarie 2014, 09:43
Postat de xhthu pe 03 Februarie 2014, 08:59

uitasem de besiktas,au si ei echipa bunicica .in rest e bine ca au bani sa transfere pe zokora in baston si pe alte semi-vedete aflate la apus de cariera care nu mai sunt destul de vedete sa joace in spania/anglia/italia/olanda ,nu e nimic iesit din comun,turcii au avut mereu bani ,dar ce performante europene au trabzonspor sau bursaspor? prin comparatie apoel nicosia are nu demult un sfert de champions league .comparatia ta cu franta e deja de domeniu SF

Eu vorbeam de prezent, nu de rezultatele facute acum multi ani.

Vezi toate comentariile (23)
Comentează