FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Un stelist o critică dur pe Dinamo: "Cum să termine echipa asta pe 4? Nu va fi nici pe 5 la finalul sezonului"

foto: Raed Krishan
foto: Raed Krishan

Articol de GSP - Publicat vineri, 07 februarie 2014 00:00 / Actualizat vineri, 07 februarie 2014 11:50

Dinamo a avut rezultate bune în amicalele din al doilea cantonament al iernii din Spania, unde a reuşit să obţină 3 victorii în 4 meciuri şi a cîştigat trofeul Marbella Cup.

Chiar dacă le-a învins pe Korona Kielce, Guangzhou Evergrande şi IFK Goteborg, Dinamo nu l-a convins pe fostul jucător al Stelei, Basarab Panduru.

Acesta nu a fost deloc impresionat de trupa lui Flavius Stoican, dar l-a lăudat totuşi pe tehnicianul dinamovist: "Nu văd cum ar putea echipa asta să termine pe locul 4. Eu spun ce simt acum.

Jocul din acest moment nu spune asta, dar trebuie să spun ce simt în acest moment. Nu va termina nici pe locul 5, iar dacă îşi va atinge obiectivul, atunci o să fie doar meritul lui Stoican", a spus Panduru la Dolce.

Dinamo este pe locul 5 după prima parte a sezonului, la 2 puncte de Pandurii, ocupanta locului 4 în Liga 1.

 

Citește și:
Decizie-ȘOC! A fost declarată câștigătoarea Cupei Africii la „masa verde”, după scandalul uriaș din finală
Campionate
Decizie-ȘOC! A fost declarată câștigătoarea Cupei Africii la „masa verde”, după scandalul uriaș din finală
Cuplul se desparte! Nu a putut trece peste momentul de infidelitate cu Dan Alexa?
Stiri extrasport
Cuplul se desparte! Nu a putut trece peste momentul de infidelitate cu Dan Alexa?
Mihai Pintilii a acceptat oferta: „I-am promis. Nu pot să-l trădez”
Superliga
Mihai Pintilii a acceptat oferta: „I-am promis. Nu pot să-l trădez”
Gigi Becali s-a răzgândit și aruncă „bomba”: „Am decis. Se duce Mihai”
Superliga
Gigi Becali s-a răzgândit și aruncă „bomba”: „Am decis. Se duce Mihai”
Wizz Air anunță o campanie masivă de reduceri - 1 milion bilete de avion la preț mic
Profit.ro
Wizz Air anunță o campanie masivă de reduceri - 1 milion bilete de avion la preț mic
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

O mai recunoști? La 41 de ani, fostul sex-simbol din tenisul feminin e mai în formă ca niciodată: „Abia aștept să revin!”

Verdict înainte de play-off: „La ce calitate avem, nu avem voie să pierdem vreun meci!”


Comentarii (209)
vasileschi
vasileschi  •  11 Februarie 2014, 12:04

MAI PANDURULE DINAMO POTE SA TERMINE SI PE 2 SAU SI PE 8 - 9 DAR PRINCIPALUL E CA S-A SCHIMBAT ECHIPA SI MAI DISCUTAM IN 2 - 3 ANI TIMP IN CARE MULTE DIN ECHIPELE DIN PRIMA DIVIZIE VOR FI IN FALIMENT SAU IN CEL MAI BUN CAZ IN INSOLVENTA !!!!!!!

fangigi
fangigi  •  08 Februarie 2014, 10:33

Basarab Nica Panduru nu cred ca azis asa ceva, mai ales ca el nu prea stie sa vorbeasca! Asta e un articol nesemnat, facut special ca sa vada unii cate injuraturi poate incasa un fraier!

ainraymon
ainraymon  •  07 Februarie 2014, 22:28

Bai Pandi... Stai ba in banca ta si vezi-ti de carciumile tale!!! Nu mai avea grija altora ca-i fatal... Unii o pot mierli de "prea lungi drumuri"!!!! Hai lasa-ne!!!

Vezi toate comentariile (209)
Comentează