FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

Lucian Sînmărtean a ajuns la Bucureşti şi a efectuat vizita medicală! » Transferul se amînă pînă luni

Sînmărtean și avocatul lui, Dan Idita, la hotelul din Capitală unde azi ar fi trebuit să se semneze actele
Sînmărtean și avocatul lui, Dan Idita, la hotelul din Capitală unde azi ar fi trebuit să se semneze actele

Articol de - Publicat sambata, 08 februarie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 08 februarie 2014 18:47

UPDATE 17:44 / Oficialii celor de la FC Vaslui nu au putut ajunge azi la Bucureşti aşa că actele vor fi semnate abia luni.

UPDATE 14:15 / Lucian Sînmărtean a încheiat testele medicale comandate de stafful medical al Stelei, iar în această după-amiază urmează să semneze contractul cu roş-albaştrii.

GSP.RO a aflat că fotbalistul a fost adus în secret de medicul Radu Paligora pe uşa din spate a hotelului Parliament, unde se va parafa înţelegerea. La hotel a ajuns şi avocatul jucătorului, Dan Idita.

Sînt aşteptaţi şi reprezentanţii Vasluiului pentru a semna actele.

Fotbalistul va primi la Steaua 20.000 de euro lunar, dar şi 210.000 de euro la semnătură.

*********

Lucian Sînmărtean a ajuns în această dimineaţă la Bucureşti la mai puţin de 12 ore de cînd Adrian Porumboiu a anunţat că cele două părţi s-au înţeles şi că mijlocaşul va juca pentru Steaua.

Imediat, Sînmărtean a mers la o clinică pentru mai multe teste medicale, iar în această după-amiază va semna contractul cu roş-albaştrii.

Fotbalistul a oferit şi primele declaraţii pe aeroport, conform Dolce: "Sigur că mă aşteptam să ajung la Steaua. Nu se vede după faţa mea că sînt fericit?".

Sînmărtean va încasa 240.000 de euro pe sezon la Steaua, dar va primi şi un bonus consistent la semnătură, de 210.000 de euro.

Primul meci oficial al Stelei este programat sîmbăta viitoare, de la 20:30, împotriva Concordiei Chiajna, însă fotbalistul venit de la Vaslui are şanse mici să evolueze în acest meci.

 

Citește și:
La câteva ore după FCSB - Fenerbahce, Mihai Stoica vine cu vești groaznice: „Va suferi o intervenţie chirurgicală!”
Superliga
La câteva ore după FCSB - Fenerbahce, Mihai Stoica vine cu vești groaznice: „Va suferi o intervenţie chirurgicală!”
Ce s-a întâmplat imediat după FCSB - Fenerbahce » Gesturile care nu s-au văzut la TV
Europa League
Ce s-a întâmplat imediat după FCSB - Fenerbahce » Gesturile care nu s-au văzut la TV
Alexander Zverev, explozie de furie în semifinala cu Carlos Alcaraz: „Mereu îi protejați pe ăștia doi!”
Tenis
Alexander Zverev, explozie de furie în semifinala cu Carlos Alcaraz: „Mereu îi protejați pe ăștia doi!”
Ștefan Târnovanu se ia de ultrașii din Peluza Nord: „Banner la mișto” + Reacție după ce Becali l-a scos din poartă: „Domnul patron a venit la bază...”
Europa League
Ștefan Târnovanu se ia de ultrașii din Peluza Nord: „Banner la mișto” + Reacție după ce Becali l-a scos din poartă: „Domnul patron a venit la bază...”
FOTO Brand de mare succes în comunism revine pe piață
Profit.ro
FOTO Brand de mare succes în comunism revine pe piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Decizie ȘOC: Ana Maria Bărbosu a rămas fără medalia olimpică de la Paris! Informația care ZGUDUIE sportul românesc

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (113)
dommon
dommon  •  08 Februarie 2014, 22:59

nu stiu ce sa zic...e bine ca va reprezenta concurenta pt tanase....daca va fi folosit pe posturile lui iancu sau stanciu, va fi aiurea, pustii aia n-o sa mai prinda meciuri probabil, datorita experientei lui sanmartean pacat ca n-a venit acum 2 ani cand s-a mai pus o data problema transferului, ii aduce acum moastele la steaua...mai joaca 6 luni si se retrage dupa aia

behaitoarea.woody
behaitoarea.woody  •  08 Februarie 2014, 21:56

Dupa vreo 4 ani de cand era in forma Sanmartean a ajuns intr-un final la 5tOAIA.

catalynn
catalynn  •  08 Februarie 2014, 20:17

Foarte bine ca a venit, speram sa se acomodeze si sa confirme (daca nu, asta e, nu e prima si nici ultima teapa), ii uram un calduros Bun Venit!, dar mai lasati-ne frate in pace cu acest transfer, ca nu l-am transferat pe Messi sau Ronaldo, nici macar pe Ibrahimovici! Sinmartean este un jucător bun pt valoarea Ligii 1, insa nici pe departe un jucător care sa iti rezolve de unul singur un meci, si in plus are o vârsta .... Mai ramane sa dati imagini cu patul de la hotel in care a dormit, farfuria care are inca mâncare rămasă, closetul etc.

Vezi toate comentariile (113)
Comentează