FOTBAL  »  Superliga  »  PETROLUL - STEAUA 0-0

FOTO şi VIDEO Spectacol fără goluri » Petrolul încheie sezonul pe locul 3, după 0-0 cu Steaua

foto: Cristi Preda +4   FOTO
foto: Cristi Preda

Articol de GSP - Publicat sambata, 17 mai 2014 00:00 / Actualizat sambata, 17 mai 2014 23:23

Petrolul şi Steaua au terminat la egalitate ultimul derby al sezonului, scor 0-0. "Lupii" antrenaţi de Răzvan Lucescu au încheiat acest campionat pe locul 3, în spatele Astrei.

Vezi VIDEO

Cu Albin şi Tamuz foarte activi, "lupii" au dominat prima repriză şi au avut ocazii importante. Popa a avut şansa de a deschide scorul, dar Pecanha a pus un picior salvator pe linia porţii. În partea cealaltă, Tătăruşanu a fost de neînvins la atacurile gazdelor.

Partea secundă le-a aparţinut steliştilor. Iancu şi Chipciu au trimis în bară din două poziţii foarte bune. De Lucas l-a imitat pe Chipciu şi doar bara l-a salvat pe Tătăruşanu. Ritmul excelent al meciului a continuat pînă în final, cînd puştiul Vîlceanu a ratat o mare ocazie.

Petrolul termină campionatul pe locul 3, iar pentru Steaua urmează meciul din ultima etapă cu Oţelul, cînd roş-albaştrii vor sărbători titlul 25.

Desfăşurarea liveTEXT

Echipele de start:

Petrolul: Pecanha - Alcenat, Geraldo, Hoban, Guilherme - Mustivar, De Lucas - Priso, Albin, Walter - Tamuz
Rezerve: Bornescu, Beţa, Camara, Al. Radu, L. Marinescu, Gerson, Romario

Antrenor: Răzvan Lucescu

Steaua: Tătăruşanu - Varela, Szukala, Gardoş, Latovlevici - Pintilii, Prepeliţă - Ad. Popa, Chipciu, Cr.Tănase - Keşeru
Rezerve: Niţă, Rîpă, L. Filip, Pîrvulescu, Răduţ, G. Iancu, Vîlceanu

Antrenor: Laurenţiu Reghecampf

Arbitru: Ovidiu Haţegan
Asistenţi: Miclos Nagy, Octavian Şovre

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (510)
shab
shab  •  18 Mai 2014, 06:48
Postat de panion44 pe 18 Mai 2014, 01:39

iti dai seama...deja era foarte grav..in primul rand sa dai gol petrolului si apoi sa te mai si bucuri..aia era deja infractiune...e putin spus provocare...deja cei de la ploiesti au interzis sa te bucuri in public indiferent de ce...poate fi provocator pentru altul care nu are motive sa se bucure...ce am ajuns sa discutam aici in romania daca ai voie sa te bucuri...increbil in mileniul 3 sa mai existe asemenea conceptii...cred ca numai in coreea de nord se poate intampla asa ceva..sa ti se interzica bucuria...TREZITIVA-OAMENI BUNI SUNTEM IN ROMANIA..IN EUROPA ...NU SUB DICTATURA SA NI SE INTERZICA BUCURIA...

Au provocat bai, n-auzi? La fel cum a provocat Meme in ghiulesti, anul trecut, cand, citez din Geambasu - "a trecut semet prin fata galeriei Rapidului, cu capul sus". Intelegi? A avut tupeul sa ridice privirea din pamant cand a trecut prin fata 'diavolilor visini'. Pai doar pentru afrontul asta incredibil merita sa fie arestat, eventual chiar spanzurat in public. Acelasi Geambasu racnea ieri seara, urmarind imaginile de dupa meci: "Uitati-l pe Reghecampf cum intoarce spatele suporterilor ploiesteni!! Ii provoaca!!!" Se referea la momentul cand Reghe se pregatea sa intre in tunel si s-a intors cu spatele ca sa-si fereasca fata de puzderia de bete, sticle si brichete care a

terminatorul3
terminatorul3  •  18 Mai 2014, 01:45
Postat de unico_biancorossi pe 18 Mai 2014, 01:38

eu ?...))))))))))))))))))))))))))))))))

Te "inteleg" !! Daca 9inamu nu este pe locul 1 , macar voi sa fiti primii in top like : )))))))

panion44
panion44  •  18 Mai 2014, 01:42
Postat de sometimess.. pe 17 Mai 2014, 23:59

Nu pot sa cred,pai parca incidente de genu' se intamplau doar in Giulesti,ntntntnt

SE PARE CA CEI DIN PLOIESTI V-AU INTRECUT CU MULT...IN GIULESTI SE ARUNCA CU BRICHETE DAR TOTUSI NU A INTRAT VREUN SUPORTER PE TEREN SA DEA UN PUMN LA JUCATORII ADVERSI SI NICI JUCATORII RAPIDULUI N-AU SARIT SA BATA JUCATORII STELEI...

Vezi toate comentariile (510)
Comentează