INTERNATIONAL  »  CM 2014  »  CM BRAZILIA 2014

VIDEO Fotbalul a murit, iar brazilianul Ronaldo, Cristiano şi Zlatan Ibrahimovici încearcă să-l reînvie! Driblinguri ameţitoare în ultima reclamă Nike

Articol de GSP - Publicat marti, 10 iunie 2014 00:00 / Actualizat marti, 10 iunie 2014 14:04

Cristiano Ronaldo, Zlatan Ibrahimovici, Andres Iniesta sau Wayne Rooney sînt doar cîteva dintre marile nume pe care firma de echipament sportiv Nike le reuneşte în ultima sa reclamă pentru Campionatul Mondial din Brazilia. Povestea este una specială, iar jucătorii apar ca animaţii.

Într-un viitor în care fotbaliştii talentaţi sînt înlocuiţi cu roboţi-clone, Zlatan Ibrahimovici îşi cîştigă existenţa vînzîndu-şi memoriile, Neymar e frizer, Cristiano e un manechin de vitrină, iar englezul Wayne Rooney încarcă vapoarele pe docurile din Manchester.

Gaşca este refăcută de brazilianul Ronaldo, care îi provoacă pe roboţi la un meci de cîştigătorul-ia-tot. Jucătorii "şomeri" fac paradă de talentul lor natural, reuşesc driblinguri imposibile şi îşi înving adversarii după o fază electrizantă a portughezului Cristiano Ronaldo.

Campionatul Mondial din Brazilia începe joi.

Citește și:
Gigi Becali a avut un remarcat după FCSB - Botoșani: „El ne-a calificat” » S-a luat și de un titular: „Indolent”
Superliga
Gigi Becali a avut un remarcat după FCSB - Botoșani: „El ne-a calificat” » S-a luat și de un titular: „Indolent”
Imagini rare: Zeljko Kopic, „spion” în Ghencea » Ce a făcut Mihai Stoica când l-a văzut
Superliga
Imagini rare: Zeljko Kopic, „spion” în Ghencea » Ce a făcut Mihai Stoica când l-a văzut
Primul refuz pentru Daniel Pancu la Rapid
Superliga
Primul refuz pentru Daniel Pancu la Rapid
Gigantul auto lansează mașina cu 7 locuri care este mai ieftină decât Dacia
Noutati auto
Gigantul auto lansează mașina cu 7 locuri care este mai ieftină decât Dacia
Rival pentru Dacia Sandero Stepway de la Skoda: un SUV de 15.000 de euro
Profit.ro
Rival pentru Dacia Sandero Stepway de la Skoda: un SUV de 15.000 de euro
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Copleșit de emoții în sala Rapid, Van der Vaart i-a atribuit lui Chivu un cuvânt imens: „Știam că așa va fi!”

Concertul lui Max Korzh a adus scene ca-n marile peluze europene! Imagini incredibile pe gazonul Arenei Naționale


Comentarii (3)
solomon_i
solomon_i  •  10 Iunie 2014, 16:00

O poveste cat se poate de...idioata !

lord_of_the_drinks
lord_of_the_drinks  •  10 Iunie 2014, 15:16

Sincer, videoul asta parca este pentru r3tarzi, pe cuvant. Nu doar ca nu are nici o logica, dar pe cat de absurd e pe atat e de neoriginal si neinspirat. Nimic interesant sincer.

bamse1901
bamse1901  •  10 Iunie 2014, 14:45

e doar reclama

Vezi toate comentariile (3)
Comentează