FOTBAL  »  NATIONALA  »  CAMPANIE

FRF caută selecţioneri pentru loturile de juniori » Se lansează campania "4 THE FUTURE"

Articol de GSP - Publicat marti, 17 iunie 2014 00:00 / Actualizat marti, 17 iunie 2014 15:34

Federaţia Română de Fotbal lansează campania ”4 The Future”, care are drept scop dezvoltarea sectorului juvenil şi selecţionarea celor mai buni antrenori pentru reprezentativele Under 14, Under 15, Under 17 şi Under 18, anunţă site-ul oficial al FRF. 

România nu s-a calificat la Campionatul Mondial din Brazilia, dar în această vară muncim pentru dezvoltarea fotbalului românesc şi pentru ca, de acum încolo, să reuşim calificări la turneele finale la toate categoriile de vîrstă.

Lansăm această campanie din dorinţa ca fotbalul românesc să beneficieze de un proces transparent de selecţie, iar alegerea selecţionerilor să fie făcută obiectiv, doar pe baza criteriilor de performanţă.

În perioada 17 – 28 iunie doritorii sunt rugaţi să trimită CV-ul pe adresa de e-mail gabriel.berceanu@ frf.ro, cu menţiunea ca fiecare dintre cei interesaţi să specifice la care dintre reprezentative îşi doreşte să aplice.

De asemenea, antrenorii de portari pot trimite CV-urile pe aceeaşi adresa de e-mail.

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (3)
daculliber
daculliber  •  17 Iunie 2014, 21:50

Aoleu, ce-i aia? "4 the Future"? patru za future? Fratilor, asta in ce limba mai e? Eu stiam ca FRF reprezinta Romania, unde limba oficiala e romana,nu? Se pare ca sint depasit de evenimente...Ma duc sa-mi fac un "selfie" si sa-l pun pe feisbuc...

primarutheone
primarutheone  •  17 Iunie 2014, 17:28
Postat de primarutheone pe 17 Iunie 2014, 17:26

Imi depun si eu CV-ul. Fotbal am jucat in tinerete la nivel de curtea scolii si in spatele blocului, dar am jucat Football Manager si FIFA, am 15 ani de experienta. Ca tactica voi aplica "focul la ei", in deplasare, si "da-ti pe ei ca-s slabi", acasa. Cantonamentul il voi imparti in 2 etape: 1 saptamana la clinici de dezalcoolizare/dezintoxicare pentru cei cu probleme (ex.Tamas, Daminuta,etc.), 1 saptamana ii voi duce la teatru, opera, lansari de carte, etc. in scopul de-manelizarii si de-becalizarii jucatorilor. Pentru cei care nu inteleg aceste lucruri voi apela la lobotomizare partiala, ca in "Un zbord deasupra unui cuib de cuci". A, da, si secund il vreau pe

Ionel Ganea. Ca el se intelege bine atat cu jucatorii cat si cu arbitrii.

primarutheone
primarutheone  •  17 Iunie 2014, 17:26

Imi depun si eu CV-ul. Fotbal am jucat in tinerete la nivel de curtea scolii si in spatele blocului, dar am jucat Football Manager si FIFA, am 15 ani de experienta. Ca tactica voi aplica "focul la ei", in deplasare, si "da-ti pe ei ca-s slabi", acasa. Cantonamentul il voi imparti in 2 etape: 1 saptamana la clinici de dezalcoolizare/dezintoxicare pentru cei cu probleme (ex.Tamas, Daminuta,etc.), 1 saptamana ii voi duce la teatru, opera, lansari de carte, etc. in scopul de-manelizarii si de-becalizarii jucatorilor. Pentru cei care nu inteleg aceste lucruri voi apela la lobotomizare partiala, ca in "Un zbord deasupra unui cuib de cuci". A, da, si secund il vreau pe

Vezi toate comentariile (3)
Comentează