FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA

Prima etapă, primele discuţii! După Petrolul, şi Astra ar putea avea de suferit » Comisia de Disciplină s-a autosesizat în "cazul Alibec"

Articol de GSP - Publicat luni, 28 iulie 2014 00:00 / Actualizat luni, 28 iulie 2014 11:08

Petrolul ar putea avea de suferit după ce l-a titularizat ieri pe Peterson Pecanha, portar care a fost eliminat în etapa a 33-a. FC Braşov i-a contestat dreptul de a juca, iar cazul va ajunge pe masa Comisiei de Disciplină. 

În urma acestor discuţii, cei de la Comisia de Disciplină s-au autosesizat şi în cazul lui Denis Alibec, care a intrat pe teren în minutul 70 la meciul împotriva Concordiei

Atacantul Astrei Giurgiu a fost eliminat la meciul din finala Cupei cu Steaua, nu a intrat la meciul din Supercupă şi nici la cel din Cupa Ligii. Practic, se află în aceeaşi situaţie cu Pecanha.

Ambele cazuri vor fi discutate în acelaşi timp de Comisia de Disciplină, urmînd ca miercuri să se ia o decizie.

Citește și:
Duelul galeriilor la UTA - Rapid! Toate mesajele afișate: derapaje rasiste și jigniri în masă
Superliga
Duelul galeriilor la UTA - Rapid! Toate mesajele afișate: derapaje rasiste și jigniri în masă
Mihai Stoica a presimțit dezastrul din FCSB - CFR: „E schimbat! Am insistat la Gigi Becali ca el să nu joace”
Superliga
Mihai Stoica a presimțit dezastrul din FCSB - CFR: „E schimbat! Am insistat la Gigi Becali ca el să nu joace”
Rapid a egalat la Arad dintr-un penalty contestat de UTA » Verdictul specialistului
Superliga
Rapid a egalat la Arad dintr-un penalty contestat de UTA » Verdictul specialistului
Probleme pentru „câini”? » Cum se prezintă gazonul de pe „Arcul de Triumf”, cu 4 zile înainte de Dinamo - Petrolul
Superliga
Probleme pentru „câini”? » Cum se prezintă gazonul de pe „Arcul de Triumf”, cu 4 zile înainte de Dinamo - Petrolul
Lanț gigant de magazine deschide în România prima unitate FOTO
Profit.ro
Lanț gigant de magazine deschide în România prima unitate FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Miza programului n-a fost ascensiunea, ci moartea” » De ce escaladarea live a unui zgârie-nori de către Alex Honnold a fost greșită: „Clădirea nu e munte, e o vânătoare de clickuri vopsită drept căutare interioară”

Selecționerul României, șocat de ce a găsit în Danemarca: „Despre ce vorbim? Dimineața, tot cartierul!”


Comentarii (12)
iulian069
iulian069  •  28 Iulie 2014, 19:02

Ideea e ca regulamentele sunt facute in pt " circumstante ". Daca e vorba de o echipa mare, atunci se gaseste portita si se foloseste, la o echipa mica nu...

shab
shab  •  28 Iulie 2014, 15:06
Postat de comandhor pe 28 Iulie 2014, 11:45

Daca citesti doar litera regulamentului,ar trebui intr-adevar dat 3-0,dar regulamentul trebuie citit si-n spiritul lui,asa ca daca este clar stipulat ca orice cartonas primit in Cupa Ligii se cumuleaza cu cele din campionat,este evident (pentru orice om de buna credinta) ca omiterea modificarii in toate paragrafele este doar o scapare a legiuitorului(in cazul de fata Comitetului Executiv).

Ar rade avocatii si cu fundul de ce ai scris tu aici. Regulamentul e regulament si se judeca dupa ceea ce e scris, nu dupa dorinte sau dupa 'spirit'. A fost o scapare din partea LPF? Foarte bine, sa-i dea in judecata, sa ceara daune, sa se modifice regulamentul. Dar meciurile in cauza s-au jucat dupa regulamentul vechi si se supun regulilor vechi, fie ele gresite sau cu omisiuni. Daca erau destepti, faceau ca Steaua si nu-i foloseau. Au fost pr osti, sa plateasca. Si vor plati 100%.

shab
shab  •  28 Iulie 2014, 15:01
Postat de aushwitz pe 28 Iulie 2014, 12:29

toata treaba asta este mana lui argaseala,ce dracu ma nu stiti sa cititi?de la data suspendarii,SUSPENDAREA se aplica in meciurile oficiale consecutive organizate de lpf si frf aici INTRA TOATE COMPETITIILE INCLUSIV CUPA LIGI SI SUPERCUPA.daca in supercupa si cupa ligi nu se aplica si legile privind suspendarile atunci ele devin nule ca si competitii. DOARPETROLUL CONTEAZA

Analfabetule, degeaba te agiti. Regulamentul e aia ceea ce scrie pe foaie negru pe alb, nu speculatii si povesti. Puteti sa va luati adio de la cele 3 puncte, pentru ca indiferent ce vor spune cei de la LPF si cum vor incerca sa dreaga busuiocul, brasovenii vor castiga fara probleme la TAS pentru ca in regulament nu e trecuta Cupa Ligii, deci paaaaaaaaaa. Ce treaba are Argaseala? Crezi ca cei de la FC Brasov sunt batuti in cap? Si voi si Astra aveti 0-3. La revedere si bafta pe viitor!

Vezi toate comentariile (12)
Comentează