INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LIVERPOOL - SOUTHAMPTON 2-1

VIDEO Ce Luis Suarez? Sterling şi Sturridge au reînceput dansul pe Anfield! Ratare GIGANT a noii echipe a lui Florin Gardoş

Bucuria lui Daniel Sturridge la golul lui Liverpool, foto: reuters

Articol de GSP - Publicat duminica, 17 august 2014 00:00 / Actualizat duminica, 17 august 2014 17:59

Another impressive display from Raheem Sterling, who picked up the man of the match award in Liverpool's win. pic.twitter.com/6KX4Kht33T

Liverpool a debutat perfect în Premier League, cu o victorie, 2-1, împotriva lui Southampton, echipă ce îl aşteaptă în rîndurile sale pe Florin Gardoş.

Vicecampioana a învăţat lecţiile predate de înfrîngerea lui Manchester United şi a abordat meciul cu precauţie şi încredere. Golurile cormoranilor au fost marcate de Sterling, minutul 23, şi Sturridge, minutul 79, în timp ce pentru echipa lui Ronald Koeman a marcat Clyne, în minutul 56. GOLURI POT FI VĂZUTE AICI.

Southampton a avut o ocazie imensă de a bifa un punct pe Anfield, însă lovitura de cap a lui Shane Long, jucător de 12 milioane de lire sterline, din 4 metri, a trecut pe lîngă poartă în ultimele 3 minute. VIDEO AICI

În ultimul meci al zilei, campioana Manchester City merge la Newcastle, de la ora 18:00.

Adio! Cristi Chivu a ratat titlul cu Inter și și-a dat demisia: „Și cu asta am încheiat”
Stranieri
În Bundesliga a fost nebunie curată la baraj: au revenit de la 0-3! Imagini tari
Avocatul care a salvat FRF de la faliment în procesul cu Mititelu, implicat în scandalul momentului! Acuzat de trafic de influență și spălare de bani

La fel ca Ionel Ganea! Un nou fotbalist de legendă a reacționat dur după ce nu a fost invitat la meciul de adio: „Eu am construit această Generație de Aur! ”

O imagine postată de Jose Mourinho din vestiarul Arenei Naționale a devenit virală în Italia: „Unicul pe care îl iubesc”