INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  STRANIERI

VIDEO George Puşcas a făcut spectacol la tineretul lui Inter! Românul a marcat de cinci ori

Articol de GSP - Publicat sambata, 30 august 2014 00:00 / Actualizat sambata, 30 august 2014 19:22

George Puşcas a început excelent noul sezon, fiind titular pentru Inter Primavera în meciul cu Virtus Lanciano, cîştigat cu 7-0 de milanezi.

Atacantul român a marcat pe bandă rulantă, reuşind să-şi treaca numele pe tabelă de cinci ori, cu golurile din minutele 57, 77, 83, 84 şi 90+3.

"Ultimul gol nici nu mai ştiu cum l-am dat, au fost prea multe. E o performanţă la care visam de mic. Sper să ajung în scurt timp la echipa mare a Interului, mă bucur că am ales să vin aici. Am păstrat goluri şi pentru meciul cu Muntenegru de la tineret", a declarat Puşcaş în urmă cu cîteva minute la Radio H-FM.

Pentru milanezi a evoluat şi portarul Ionuţ Radu, fiind integralist.

Săptămîna viitoare, tineretul lui Inter se va deplasa pe terenul celor de la Atalanta.

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”