FOTBAL  »  Superliga  »  CS U CRAIOVA - STEAUA, AZI, ORA 20:30, ÎN DIRECT LA PROTV ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

Aroganţa lui CS U Craiova înaintea meciului de diseară! Oltenii vor să dea lovitura de graţie Stelei: "Avem bani de Sînmărtean"

Articol de GSP - Publicat joi, 04 decembrie 2014 00:00 / Actualizat joi, 04 decembrie 2014 17:05

Fosta mare glorie a Universităţii Craiova, Gică Craioveanu, o înţeapă pe Steaua înaintea meciului din sferturile Cupei României de diseară, cu CS U Craiova. 

Preşedintele de imagine al oltenilor e convins că actuala echipă a Craiovei îi poate susţine pretenţiile financiare ale lui Lucian Sînmărtean, care intră din ianuarie în ultimul an de contract.

”Sînmărtean este cel mai bun jucător din România, de departe. Are dribling, este foarte elegant, mie îmi place foarte mult.

Are bani Craiova... ce ştiu eu? Sper să aibă, pentru că ar fi un jucător incredibil pentru noi.

Doar că el acum e la Steaua, trebuie să-l respectăm şi vom vorbi despre acest subiect după meciul direct din Cupa României”, a spus Craioveanu.

Citește și:
MM Stoica a îngropat „securea războiului”: „Am să divulg un secret, plec cu el să căutăm jucători”
Superliga
MM Stoica a îngropat „securea războiului”: „Am să divulg un secret, plec cu el să căutăm jucători”
Război în Gruia! Ce spun cifrele despre „gașca de cheltuitori” dată afară de la CFR Cluj: i-au adus o avere colosală lui Ioan Varga
Superliga
Război în Gruia! Ce spun cifrele despre „gașca de cheltuitori” dată afară de la CFR Cluj: i-au adus o avere colosală lui Ioan Varga
Corvinul a învins FC Voluntari și a promovat matematic în Superliga!
Liga 2
Corvinul a învins FC Voluntari și a promovat matematic în Superliga!
Simona Țăranu a „fugit” din România: „Am sărbătorit altfel”
Stiri extrasport
Simona Țăranu a „fugit” din România: „Am sărbătorit altfel”
EXCLUSIV Gică Popescu vinde un centru comercial gigantului britanic M Core
Profit.ro
EXCLUSIV Gică Popescu vinde un centru comercial gigantului britanic M Core
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație care poate deveni subiectul unui articol? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Premieră după 2002! Chinezul Wu Yize devine campion mondial, după ce l-a învins în frame decisiv pe Shaun Murphy!

Costel Gâlcă, întrebat despre demisie după Rapid - CFR: „Normal să fie frustrați. Vom vedea”


Comentarii (15)
andy_2008
andy_2008  •  04 Decembrie 2014, 18:57

Bani or avea saracii,dar fata?

halpinus.drogatus
halpinus.drogatus  •  04 Decembrie 2014, 14:35

mama, mama...cred ca ii vajaie capu lui sanmartean acum, nu se mai concentreaza diseara la meci

tiptil10
tiptil10  •  04 Decembrie 2014, 13:59

Eu ma intreb ceva de multa vreme dar pana acum nu am intrat pe aceste forumuri... Daca Dinamo si Steaua retrogradau de atatea ori ca noi in ultimii 20 de ani si in rest numai clasamente mediocre... meciuru vandute cand Stelei( Mititelu) cand lu Dinamo ( Netoiu). ..... cati suporteri mai aveau cele 2 echipe .... uite Craiova inca are si acest lucru este pentru mine de inteles doar pentru ca traiesc acest lucru altfel cred ca mi ar fi imposibil

Vezi toate comentariile (15)
Comentează