FOTBAL  »  Superliga  »  TRANSFER

Mihai Costea nu mai suportă situaţia în care se află la Steaua: "Vreau să plec!"

Articol de GSP - Publicat marti, 23 decembrie 2014 00:00 / Actualizat marti, 23 decembrie 2014 12:18

Mihai Costea este jucătorul Stelei, însă n-a mai jucat pentru formaţia roş-albastră de aproape un an şi jumătate, el antrenîndu-se în tot acest timp pe unde a putut.

Fotbalistul care e plătit regeşte de Steaua, deşi nu este folosit deloc de Gâlcă, 14.000 de euro pe lună, spune că vrea să-i părăsească pe militari, dorind să joace la oricare altă echipă.

"La Steaua n-am mai jucat de o perioadă foarte mare şi vreau să se clarifice situaţia mea. Vreau să pot să merg în altă parte dacă nu mai sînt dorit la Steaua", a spus Mihai Costea pentru Dolce Sport.

Citește și:
A fost Ștefan Kovacs agent secret al Securității și în perioada când îl antrena pe Cruyff la Ajax? Răspunsul CNSAS: „Putea fi reactivat”
Special
A fost Ștefan Kovacs agent secret al Securității și în perioada când îl antrena pe Cruyff la Ajax? Răspunsul CNSAS: „Putea fi reactivat”
Și-a etalat corpul perfect pe marginea piscinei, înaintea Jocurilor Olimpice de iarnă: „Ne vedem la Milano”
Jocurile Olimpice
Și-a etalat corpul perfect pe marginea piscinei, înaintea Jocurilor Olimpice de iarnă: „Ne vedem la Milano”
Intră la negocieri pentru transferul lui Siyabonga Ngezana
Superliga
Intră la negocieri pentru transferul lui Siyabonga Ngezana
MM Stoica, atac fără precedent la adresa unui fost conducător din Superliga: „Am mai văzut șmecheriți din ăștia”
Superliga
MM Stoica, atac fără precedent la adresa unui fost conducător din Superliga: „Am mai văzut șmecheriți din ăștia”
Dacia se pregătește de finalul motoarelor GPL
Profit.ro
Dacia se pregătește de finalul motoarelor GPL
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Miza programului n-a fost ascensiunea, ci moartea” » De ce escaladarea live a unui zgârie-nori de către Alex Honnold a fost greșită: „Clădirea nu e munte, e o vânătoare de clickuri vopsită drept căutare interioară”

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (10)
assf
assf  •  23 Decembrie 2014, 20:19

un lucru e sigur. mihai costea are cel mai pro st impresar posibil. nu inteleg de ce nu se pune la masa impresarul. jucatorul si conducerea stelei si sa cada la o invoiala. jucatorul sa mai renunte la o parte din banii de salar iar clubul sa fie de acord sa-l imprumute undeva in liga 1. ce e asa greu. asa cum i-a imprumutat steaua pe tarnovan, gradinaru sau altii l-ar putea imprumuta si pe costea.

puiu.mordasan
puiu.mordasan  •  23 Decembrie 2014, 18:03
Postat de kkkotto07 pe 23 Decembrie 2014, 13:35

nu inteleg de ce nu a jucat in ultimul an macar 5 min, banca de rezerva a stelei e oricum slabuta

Ups...si v-am batut cu rezervele...

madskills
madskills  •  23 Decembrie 2014, 13:57
Postat de lenan pe 23 Decembrie 2014, 13:14

clar. e cel mai bine platit somer din fotbalul romanesc. s-a descurcat bine. risca acum ca ceea ce a acumulat sa fie doar... pensie...

taci ma ca il relanseaza Trica in liga a 3a :))

Vezi toate comentariile (10)
Comentează