Articol de GSP - Publicat vineri, 20 martie 2015 00:00 / Actualizat vineri, 20 martie 2015 18:52
Azi şi mîine se dispută etapa a 16-a din liga a treia. Iată rezultatele de pînă acum, programul şi clasamentele!
SERIA I
FC Zagon - Cetatea Tg. Neamţ 1-2
Bucovina Rădăuţi - AFK Miercurea Ciuc 0-0
Ceahlăul II - CSM Paşcani 1-1
Sîmbătă ora 15
Ştiinţa Miroslava - Aerostar Bacău
Sporting Lieşti - OSK Sf. Gheorghe
Bucovina Pojorîta - Petrotub Roman
Clasament: 1. Bucovina Pojorîta 33p, 2. Ştiinţa Miroslava 28p, 3. Cetatea Tg. Neamţ 26p.
SERIA II
Callatis Mangalia - Gloria Popeşti Leordeni 1-1
Metaloglobus Bucureşti - Delta Tulcea 3-1
Dinamo II - Viitorul Domneşti 1-0
Voinţa Snagov - Înainte Modelu 2-2
Dunărea Călăraşi - Oţelul II 3-0
Sîmbătă ora 15
Juventus Bucureşti - Metalosport Galaţi
Viitorul Axintele - CS Tunari
Oţelul II s-a retras din campionat în această iarnă şi pierde meciurile din retur la "masa verde".
Clasament: 1. Dunărea Călăraşi 39p, 2. Juventus Bucureşti 33p, 3. Delta Tulcea 33p.
SERIA III
CS Afumaţi - CS Podari 0-0
Atletic Bradu - Chindia Tîrgovişte 1-3
SCM Argeş - Inter Clinceni 1-0
Astra II - Sporting Roşiori 0-0
Sîmbătă ora 15
FCM Tîrgovişte - Urban Titu
Vişina Nouă - CSŞ Dinicu Golescu
Concordia II - CS Ştefăneşti
Clasament: 1. Chindia Tîrgovişte 32p, 2. SCM Argeş 32p, 3. CS Afumaţi 30p.
SERIA IV
Vulturii Lugoj - Nuova Mama Mia 1-0
ACSVM Craiova - Minerul Motru 1-1
Pandurii II - UTA Bătrîna Doamnă 0-1
ACSO Filiaşi - Millenium Giarmata 1-1
Naţional Sebiş - Minerul Mehedinţi 3-0
Sîmbătă ora 15
FC Hunedoara - CS Ineu
Minerul Mehedinţi nu s-a prezentat la primele două etape din retur şi pierde toate meciurile cu 0-3.
Ştiinţa Turceni a stat.
Clasament: 1. Naţional Sebiş 37p, 2. UTA Bătrîna Doamnă 33p, 3. Nuova Mama Mia 29p.
SERIA V
Metalurgistul Cugir - Arieşul Turda 1-0
Sănătatea Cluj - Unirea Jucu 0-2
FCM Avîntul Reghin - Industria Galda 1-0
Unirea Dej - CSM Sighet 2-3
FC Zalău - FCM Baia Mare 3-3
CS Oşorhei - CS Iernut 0-2
Sîmbătă ora 15
FC Gloria Progresul - CSC Sînmartin
Clasament: 1. FCM Baia Mare 33p, 2. FC Zalău 33p, 3. CSM Sighet 31p.
Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga
Știm finala barajului de Conference League » Când și unde se va disputa