Articol de GSP - Publicat miercuri, 13 mai 2015 09:45
Suporterii lui Dinamo nu se mai îngrămădesc la stadion, iar condițiile din "Ștefan cel Mare" sînt un factor important.
Președintele clubului CS Dinamo, Elisabeta Lipă, a dezvăluit că în curînd arena va fi demolată, pentru a face loc unui stadion de 30.000 de locuuri.
"Am primit aprobare din partea Ministerului Dezvoltării. Lucrăm la documentație, că pe noi documentele ne omoară, durează foarte mult.
Avem în proect un stadion de 30.000 de locuri, un stadion modern. Proiectul este înscris în circuitul CE 2020, așa că trebuie să se realizeze", a spus Elisabeta Lipă.
Stadionul Dinamo ar urma să fie terenurile de antrenament ale echipelor care vor juca în România la Campionatului European din 2020. Așa se va întîmpla și cu stadioanele Giulești și Ghencea. Meciurile se vor juca pe Arena Națională.
Thierry Henry, apariție rară alături de misterioasa lui iubită!