FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

Keșeru va demara discuțiile cu Al Gharafa pentru revenirea la Steaua: "Încep negocierile cu arabii!"

Keșeru a devenit un idol al fanilor steliști după ce a reușit să înscrie în trei din cele patru meciuri contra rivalilor de la Dinamo
Keșeru a devenit un idol al fanilor steliști după ce a reușit să înscrie în trei din cele patru meciuri contra rivalilor de la Dinamo

Articol de - Publicat marti, 30 iunie 2015 00:00

Claudiu Keşeru şi Gigi Becali au bătut palma pentru revenirea la Steaua, acum atacantul de 28 de ani trebuie să ajungă la un acord cu oficialii echipei din Golf.

Steaua caută atacant, iar soluţia cea mai bună o reprezintă tot Claudiu Keşeru. Cu 30 de goluri marcate în 2014 şi cu 10 reuşite la Al Gharafa în tot atîtea meciuri, Keşeru va pleca în această săptămînă în Qatar pentru a-şi rezolva situaţia.

"Mi-aș dori să vin înapoi la Steaua, nu se pune problema să nu-mi doresc. Eu mai am însă doi ani de contract în Qatar, sînt chestii administrative de acum. Eu mi-aș dori să mă întorc, dar, din păcate, nu mereu obținem ce vrem! Cele două cluburi trebuie să înceapă negocierile și vom vedea dacă se întîmplă ceva", spune Keşeru.

Preşedintele Valeriu Argăseală e cel mandatat de către patronul Becali să poarte tratative cu şeicii din Golf în ceea ce priveşte împrumutul lui Claudiu. "Ştie toată lumea că Keşeru are un salariu foarte mare la Al Gharafa, nu poate ajunge prea uşor la Steaua. Steaua trebuie să renunţe la o sumă mare pentru a primi acceptul revenirii lui Keşeru în România. Săptămîna viitoare vor începe negocierile! E un avantaj în negocieri faptul că nici pînă azi arabii nu au plătit suma pentru transfer", spun surse din Ghencea.

Reunirea echipei din Golf este programată pentru 12 iulie, dar Keşeru va ajunge mai devreme la Doha pentru a discuta cu şeicii despre împrumutul său pentru un an în România.

"Ar fi ceva senzațional ca echipa să intre în grupele Champions League, în primul rînd pentru jucători. Ei simt cel mai bine amploarea momentului! Cînd am ajuns la Steaua, acesta a fost primul gînd, să joc în Liga Campionilor. Din păcate, nu a fost cazul anul trecut la Steaua, dar sper ca viitorul să-mi rezerve surprize plăcute", a adăugat atacantul de 28 de ani.

2.300.000 €ar trebui să plătească Al Gharafa pentru transferul lui Claudiu Keşeru, dar arabii n-au virat încă nici un ban

Citește și:
Abuzuri în lanț: „Monica Iacob-Ridzi a cerut să trântească finala pentru fiica ei!” + Înregistrare audio ȘOCANTĂ cu soțul-primar: „Ce p*** mea îi trebuie competiție?”
Special
Abuzuri în lanț: „Monica Iacob-Ridzi a cerut să trântească finala pentru fiica ei!” + Înregistrare audio ȘOCANTĂ cu soțul-primar: „Ce p*** mea îi trebuie competiție?”
„De-asta m-am supărat atât de tare” » De pe patul de spital, Mircea Lucescu rememorează ce s-a întâmplat înainte și după leșin: „Gata, s-a terminat”
Nationala
„De-asta m-am supărat atât de tare” » De pe patul de spital, Mircea Lucescu rememorează ce s-a întâmplat înainte și după leșin: „Gata, s-a terminat”
DUR! Ionuț Lupescu i-a răspuns acum lui Burleanu: „Întrebarea mea pentru el este următoarea”
Superliga
DUR! Ionuț Lupescu i-a răspuns acum lui Burleanu: „Întrebarea mea pentru el este următoarea”
Cătălin Cîrjan a făcut marele pas, profitând de pauza competițională: „Te căsătorești cu mine?”
Superliga
Cătălin Cîrjan a făcut marele pas, profitând de pauza competițională: „Te căsătorești cu mine?”
Chef Florin Dumitrescu deschide primele două restaurante proprii
Profit.ro
Chef Florin Dumitrescu deschide primele două restaurante proprii
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Adrian Porumboiu, dezlănțuit după Turcia – România: „Vrem să batem cu ăsta? Nu ți-e rușine, porcovane?”

„Imigranții l-au băgat în comă în 5 minute!” » Neamțul celebru din România critică DRASTIC Germania: „Acesta e adevărul! Sunt creștin, nu vreau să fim țară musulmană”


Comentarii (6)
radumare.
radumare.  •  30 Iunie 2015, 12:38

valizaepo prostalaulhater ... aia nu au platit nimic , iar Keseru nu a discutat OFICIAL cu Steaua !!!

iulianeu
iulianeu  •  30 Iunie 2015, 10:46

Inca sper ca Steaua sa aduca un portar bun, un mijlocas de creatie si un atacant care sa marcheze. Sa-l aduca pe Piovaccari inapoi, sa dea 1 mil pe Lung Jr, a dat pe Tatarusanu peste 1 mil si nu da pe Lung Jr? si sa caute un mijlocas cu experienta de creatie. Becali vad ca vrea sa nu bage bani dar sa ia milioanele din Liga...

us27mereusuperiori
us27mereusuperiori  •  30 Iunie 2015, 10:38
Postat de valiza.epo pe 30 Iunie 2015, 09:57

Sper ca titlul este o inventie. Altfel, pe Keseru il paste cel putin o amenda zdravana! Fiind sub contract - inca doi ani! - cu arabii NU ARE VOIE sa discute cu alt club, asa cum nici FCSB nu are voie sa-l contacteze!!

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (6)
Comentează