SPORTURI  »  TENIS  »  ROGERS CUP

Florin Mergea și Rohan Bopanna, învinși la dublu de Novak Djokovici / Janko Tipsarevici

Articol de GSP - Publicat joi, 13 august 2015 09:05

Perechea formată din Florin Mergea și Rohan Bopanna, favorită numărul patru la Rogers Cup, a pierdut în fața cuplului sîrb Novak Djokovici / Janko Tipsarevici.

Românul și indianul n-au putut face față unor sîrbi dezlănțuiți și au pierdut în turul doi într-o oră și 7 minute, scor 3-6, 7-5, 3-10.

Djokovici, numărul 1 la simplu, și și Tisparevici vor întîlni în sferturile de finala perechea cîștigătoare din meciul Jamie Murray / John Peers și Andy Murray / Leander Paes.

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”