Articol de GSP - Publicat sambata, 05 septembrie 2015 09:32
Rafael Nadal a pierdut azi-noapte în faţa lui Fabio Fognini, chiar dacă a condus cu 2-0 la seturi.
Fostul număr 1 mondial a părăsit competiţia încă din al treilea tur deşi nimic nu anunţa asta după ce cîştigase primele două manşe, scor 6-3, 6-4. Ceea ce a urmat a fost însă de coşmar pentru iberic.
Italianul a jucat din ce în ce mai bine, s-a apropiat pe tabelă şi şi-a asigurat a treia victorie a anului în faţa lui Nadal după cele de la Rio de Janeiro şi Barcelona. Meciul s-a terminat la ora 2:00 la New York după aproape 4 ore de joc la un nivel extraordinar.
De asemenea, tot azi-noapte, şi Raonic a pierdut categoric duelul cu Feliciano Lopez, 2-6, 6-7, 3-6, în timp ce David Ferrer nu a avut replică în faţa lui Jeremy Chardy, scor 6-7, 6-4, 3-6, 1-6.
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!