Articol de GSP - Publicat luni, 05 octombrie 2015 23:25
Fostul mare arbitru român, Adrian Porumboiu, a analizat fazele controversate de la partida dintre Petrolul și ACS Poli Timișoara, terminată la egalitate, scor 1-1.
"Mîna dreaptă e mult în spatele liniei porții, deci este gol pentru Timișoara. Fără nici un dubiu e gol.
La Goga nu a fost penalty, Tudor a procedat bine. La Zubir (duel cu Melinte) nu e penalty nici atunci. Din nou Tudor a procedat corect", a zis Adrian Porumboiu la Digi.
În minutul 85, Pecanha a respins o minge trimisă periculos de Elek. Timișorenii au acuzat faptul că balonul trecuse de linia porții, iar Porumboiu le-a dat dreptate. VIDEO minutul 85
La cele două faze incriminate că ar fi fost penalty, Alexandru Tudor a procedat corect.
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial
Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani