FOTBAL  »  Superliga  »  PETROLUL - ACS POLI 1-1

VIDEO Doua da, una ba! Porumboiu a analizat fazele controversate de la Petrolul - ACS Poli

Articol de GSP - Publicat luni, 05 octombrie 2015 23:25

Fostul mare arbitru român, Adrian Porumboiu, a analizat fazele controversate de la partida dintre Petrolul și ACS Poli Timișoara, terminată la egalitate, scor 1-1. 

"Mîna dreaptă e mult în spatele liniei porții, deci este gol pentru Timișoara. Fără nici un dubiu e gol.

La Goga nu a fost penalty, Tudor a procedat bine. La Zubir (duel cu Melinte) nu e penalty nici atunci. Din nou Tudor a procedat corect", a zis Adrian Porumboiu la Digi. 

În minutul 85, Pecanha a respins o minge trimisă periculos de Elek. Timișorenii au acuzat faptul că balonul trecuse de linia porții, iar Porumboiu le-a dat dreptate. VIDEO minutul 85

La cele două faze incriminate că ar fi fost penalty, Alexandru Tudor a procedat corect. 

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (6)
sakamoto
sakamoto  •  06 Octombrie 2015, 12:31

bvd_magheru:nu te mai framinta copile, dinamu tau, este retrogradata in liga a 5-a. Pt datorii neplatite de 17 milioane de euro. Chiar daca tribunalul bucuresti, i-a iertat pe militieni-fapt unic in romania-datoria ramine. Militienii joaca ilegal in prima liga. Au 3 ghete de aur, cistigate fraudulos, cu japca. Rusine maxima!

cocytyc
cocytyc  •  06 Octombrie 2015, 09:57

Tudore ,mai lasa crucioaile acelea mari ,cu nu ai nimic cu Dumnezeu , din 6 puncte ai luat 5 Timisoarei ,iti amintesti cum ai arbitrat beizadeaua de general la Timisoara ,jmechereste ,ca asai crestineste din partea ta ,cate etape a stat Roman dupa accidentarea grava de la Timisoara ,mai sti ,iti spun eu ,sa odihnit o etapa ,dar rosu si eliminare a contat decisiv .Asa ca nu ma asteptam sa fi correct acum ,in locul conducerii lui Poli ti-as face raport sa nu mai arbitrezi pe Poli niciodata

lapusneanul
lapusneanul  •  06 Octombrie 2015, 09:17
Postat de cocojambo1 pe 06 Octombrie 2015, 00:07

Din unghiul din care este filmata faza nimeni nu poate spune nimic. Doar tusierul putea vedea si lui putem sa i dam credit. DNU Porumboiu ati fost tusier ma asteptam sa ....

nici tusierul nu are cum sa vada, e mascat de corpul portarului....

Vezi toate comentariile (6)
Comentează