FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

Lupescu, deranjat de decizia școlii de antrenori, luată după cazul Rădoi: "Este ridicol" » Ce spune despre conflictul cu antrenorul Stelei: "Nu am timp de el"

Articol de GSP - Publicat luni, 12 octombrie 2015 12:21

Ionuț Lupescu, membru în comisia tehnică a UEFA, a vorbit despre intenția conducerii școlii de antrenori de a face ca diploma de Bacalaurat să nu mai fie obligatorie pentru cursanți.

"Eu sînt foarte dezamăgit că cei de la școala de antrenori vor să renunțe la regula care prevede că un antrenor trebuie să aibă diploma de Baclaureat.

Este ridicol să schimbi tot sistemul, după un singur caz. În fotbalul românesc este nevoie de educație. Nu mai există respect, educație și bun simț. Ne plîngem că nu avem antrenori de valoare la juniori, dar cei de la școala de antrenori vin cu o propunere pe care nu o înțeleg. Nu este normal.

Eu nu am nici un conflict cu Rădoi și nu am avut niciodată. Poate el are conflict cu mine, dar eu nu am timp de el. Eu nu am conflicte cu nici un jucător", a declarat Lupescu la televiziunea sportro.

Citește și:
Gigi Becali s-a convins, după calificarea în Conference League: „E fotbalist!” + Decizia în cazul lui Marius Baciu
Superliga
Gigi Becali s-a convins, după calificarea în Conference League: „E fotbalist!” + Decizia în cazul lui Marius Baciu
Gala Nadia Comăneci » Eveniment grandios la Palatul Parlamentului: cod vestimentar special și invitați de marcă
Altele
Gala Nadia Comăneci » Eveniment grandios la Palatul Parlamentului: cod vestimentar special și invitați de marcă
Florin Tănase, un nou show la microfon: „Milogii joacă în Europa! Ei au luat bătaie de zeci de ori”
Superliga
Florin Tănase, un nou show la microfon: „Milogii joacă în Europa! Ei au luat bătaie de zeci de ori”
Imagini memorabile din culise » Roberto Carlos a vorbit în limba română la Budapesta, iar Horațiu Moldovan a intrat live cu Santi Cazorla: „Ești top, top, top!”
Liga Campionilor
Imagini memorabile din culise » Roberto Carlos a vorbit în limba română la Budapesta, iar Horațiu Moldovan a intrat live cu Santi Cazorla: „Ești top, top, top!”
FOTO Nou drum prin munți, în România. „Drumul Regelui”, șoseaua de 42 de milioane de euro
Profit.ro
FOTO Nou drum prin munți, în România. „Drumul Regelui”, șoseaua de 42 de milioane de euro
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

De 6 ani în Capitală, sportiva din Italia s-a obișnuit și cu problemele din România: „Vin acasă și văd anunțul pe bloc”

Sorana Cîrstea, într-un interviu pentru Roland Garros: „Aș vrea să fiu amintită ca o jucătoare foarte amabilă, care a fost drăguță cu toată lumea”


Comentarii (59)
andyandrei2015
andyandrei2015  •  13 Octombrie 2015, 03:07

astia de la fcdb care vorbesc,toata viata lor o sa ramana niste nulitati,epave

anti.steaua.
anti.steaua.  •  13 Octombrie 2015, 02:13

Ashtea de la Fcsb sunt obisnuiti sa incalce orice fel de regulament. Asthea sau nascut pentru a incalca regulamentele si nu pentru a le respecta.

zecs93
zecs93  •  13 Octombrie 2015, 02:05

Si eu sunt de acord cu scoaterea diplomei de bac de la scoala de antrenori dar ca o regula stricta ar trebui ca elevul sa faca cel putin 2-3 ani de scoala de antrenori dupa care sa primeasca licenta PRO, consider ca BACU in fotbal nu e asa important cum este in alte institutii unde iti trebuie gen: Medicina,Profesorie,Inginerie si alte meserii. SPer sa se scoata aceasta lege cu diploma de bac pentru ca le interzice la multi dornici de a inainta in aceasta noua meserie de a fi antrenor profesionist, cu bacu doar le interzicem la niste copii sau oameni care chiar vor sa se faca dar ei poate nu au BACU luat si atunci saracii nu pot face aceasta meserie. Inca ceva si termin, BACU in fotbal e o prostie, e ca si cum fara bac nu ai putea da de permis de conducere, o idiotenie de nedescris !!!

Vezi toate comentariile (59)
Comentează