SPORTURI  »  TENIS  »  TURNEUL CAMPIOANELOR

Declarații ciudate ale primului antrenor al Simonei Halep: "Are noroc peste tot, i se accidentează adversarele"

Articol de GSP - Publicat luni, 19 octombrie 2015 09:31

Simona Halep mai are de așteptat doar o săptămînă pînă să înceapă Turneul Campioanelor, iar primul antrenor al jucătoarei noastre, Ioan Stan, spune ce o recomandă pe româncă pentru a triumfa la Singapore.

Ioan Stan consideră că norocul e de partea sportivei noastre și o aseamănă pe aceasta cu Wozniacki.

"Dacă se va reface total, este posibil orice, dar Turneul Campioanelor este o competiţie extrem de grea pentru că este sfîrşit de an şi s-a acumulat foarte multă oboseală. Eu cred că dacă va prinde o formă bună şi dacă va avea noroc, va face o figură frumoasă.

Și spun că Simona este urmărită de noroc peste tot. Are noroc pentru că ori pică pe un culoar bun în turnee, ori are adversar puternic, dar acesta abandonează şi trece mai departe, ori, acum, Serena a ieșit din top şi ea ajunge pe primul loc… Ăsta este noroc, nu este altceva. Şi ca să dau un citat din Caragiale: «Norocul e puţin şi lumea e multă»”, a declarat Ioan Stan pentru Ziarul Ring.

Turneul Campioanelor se va disputa în perioada 25 octombrie - 1 noiembrie, în Singapore.

Jucătoare calificate pînă acum:

Simona Halep
Maria Șarapova
Garbine Muguruza
Petra Kvitova
Angelique Kerber
Agnieszka Radwanska

Se mai bat pentru următoarele 2 locuri

Lucie Safarova
Flavia Pennetta
Timea Bacsinszky
Venus Williams
Carla Suarez Navarro
Karolina Pliskova
Belinda Bencici

Citește și:
Cum a fost surprins Valeriu Iftime la FC Botoșani - Rapid: a încălcat legea și riscă sancțiuni
Superliga
Cum a fost surprins Valeriu Iftime la FC Botoșani - Rapid: a încălcat legea și riscă sancțiuni
„Ratarea secolului” în Botoșani - Rapid » Faza care va face înconjurul lumii! Halucinant cum a trimis Petrila cu poarta goală
Superliga
„Ratarea secolului” în Botoșani - Rapid » Faza care va face înconjurul lumii! Halucinant cum a trimis Petrila cu poarta goală
Gigi Becali a anunțat 5 plecări de la FCSB! Jucătorii de top din Superliga care nu mai ajung la campioană: „La ei s-a închis! Nu mă interesează”
Superliga
Gigi Becali a anunțat 5 plecări de la FCSB! Jucătorii de top din Superliga care nu mai ajung la campioană: „La ei s-a închis! Nu mă interesează”
Noul model Dacia a fost zărit pe străzi! Imagini-spion cu mașina » Urmează să fie lansată în 2026: „Arată ciudățel”
Noutati auto
Noul model Dacia a fost zărit pe străzi! Imagini-spion cu mașina » Urmează să fie lansată în 2026: „Arată ciudățel”
FOTO Lanț celebru de restaurante intră în România
Profit.ro
FOTO Lanț celebru de restaurante intră în România
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Soluția de urgență? Un fost mare internațional, pregătit să-i ia locul lui Arne Slot la Liverpool

Louis Munteanu, INTERZIS la interviu?! » Iuliu Mureșan a intervenit în direct și a explicat ce s-a întâmplat după meci


Comentarii (23)
vali_d2
vali_d2  •  19 Octombrie 2015, 12:18

Si uite asa s-a facut nea Stan de un interviu in ziar... da cu pietre asa cum doreste ziarul si le mai da si apa la moara desteptilor de pe aici.. sper sa se gaseasca parinti destepti care sa nu-l contacteze pe nea Stan daca au copii care vor sa invete tenis pentru ca si-a aratat putinul caracter.

lapusneanul
lapusneanul  •  19 Octombrie 2015, 16:46
Postat de bosfor pe 19 Octombrie 2015, 10:33

mai bine taceai ca tot p.....t ramaneai . ai dat o explicatie demna de un adevarat fan al lui halep . inalt si cu capul mic . asa jucatoare asa fani . va meritati unul pe altul . probabil ca-i tragi o serie de injuraturi fostului antrenor cred ca saracul mai bine-si vedea de treaba decat sa spuna adevarul pt ca doare .. . Mai zicea nu demult un alt antrenor al lui halep ca fatuka asta avea mari probleme la mansarda inca din copilarie . saracul spunea adevarul dar si-a atras o serie de jigniri si injuraturi vai de el mai bine tacea si ala decat sa zica adevarul . tre sa fii prea obtuz sa nu-ti dai seama din iesirile necontrolate . din expresia fetei de raton ale lui halep ca este sarita de pe fix . dupa ce ca este varza la tenis mai e si dilimacke . le pricepi pastea sau e grele pt tu .

bosforel prostel...asa se fac clasamentele...nu e ca la pariuri, unde tu castigi mereu :))))...apropo, a venit postasul cu pesia babacilor....saracii, iar raman fara medicamente :))))

gizeh
gizeh  •  19 Octombrie 2015, 12:27

...Declarație ce miroase de la o poștă a invidie și răutate din partea unui "fost"....Succesul în orice depinde și de noroc... Are parte de "culoar bun " pentru că de ceva timp stă in top 5 wta...Toate astea le știe desigur și "fostul" dar ce nu declară românul pentru 2 "galbeni" în plus și...pentru a apare "la ziar".

Vezi toate comentariile (23)
Comentează