SPORTURI  »  TENIS  »  WTA

Simona Halep ştie ce-i lipseşte pentru a deveni cea mai bună: "Trebuie să progresez la mai multe capitole"

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 noiembrie 2015 18:03

Simona Halep a fost eliminată de la Turneul Campioanelor încă din grupe, însă a doua jucătoare a lumii nu dezarmează. Românca e hotărîtă să devină lider WTA şi a explicat la ce capitol trebuie să mai lucreze.

"M-am simţit un pic obosită, dar a fost o experienţă frumoasă. Sînt un pic supărată, dar trebuie să accept şi să merg mai departe. Va trebui să muncesc mult mai mult.

Sînt mulţumită de acest an. Am terminat pe locul 2, mai bine decît anul trecut. Trebuie să progresez la mai multe capitole, printre care alergarea în raliuri. Îmi doresc să cîștig un turneu de Grand Slam, dar nu vreau să pun presiune pe mine", a spus Simona Halep la revenirea în ţară.

48 de victorii
a bifat Simona în acest an, pierzînd doar 15 meciuri. Totul s-a întîmplat în 17 turnee disputate

Citește și:
A fugit de Mondial și a încins atmosfera pe insula milionarilor! Iuliana Pepene, escapadă în Mykonos: „Tu ești campioana”
Media
A fugit de Mondial și a încins atmosfera pe insula milionarilor! Iuliana Pepene, escapadă în Mykonos: „Tu ești campioana”
Thomas Neubert numește „BESTIA” din Superliga: „Fizic, m-a impresionat!”
Superliga
Thomas Neubert numește „BESTIA” din Superliga: „Fizic, m-a impresionat!”
Giani Kiriță e convins: „Este o ruptură totală în vestiar! Jucătorii nu îl mai vor”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Giani Kiriță e convins: „Este o ruptură totală în vestiar! Jucătorii nu îl mai vor”
„Generația de Aur s-a prăbușit în lacrimi” » Presa din Turcia nu are milă de naționala lui Montella
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
„Generația de Aur s-a prăbușit în lacrimi” » Presa din Turcia nu are milă de naționala lui Montella
Rețea de magazine din România, vândută
Profit.ro
Rețea de magazine din România, vândută
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (5)
valiro
valiro  •  01 Noiembrie 2015, 21:51

Halep este o campioana, singura din Romania care joaca la acest nivel. Exista o generatie de negativisti care nu fac nimic, stau si vorbesc urat despre cei care muncesc. In loc sa se mandreasca cu Halep, ei au gasit de cuviinta sa o jigneasca. Rusine. E adevarat, ei sunt exemplul manipularii in masa facuta de canalalele de desene animate romanesti.

1514552198837524
Johnny Paý  •  01 Noiembrie 2015, 21:15

Impresionant..! Cum sa te crezi superior unui nr 2 mondial.? Sa i spui cum sa puna o scurta la fileu, .. sau ca nu are educatie!! Mi ar placea sa va vad p voi jucand tenis

nea_vanea.60
nea_vanea.60  •  01 Noiembrie 2015, 21:15

esti cea mai mare minciuna din istoria tenisului feminin si a doua (cronologic doar, sa nu-l uitam pe lucian bute...) din cea a sportului romanesc. iti mai trebuiesc 7 ani de-acasa!

Vezi toate comentariile (5)
Comentează