FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - STEAUA

Decizia luată de Dinamo după ce Arena Națională a fost închisă » Ce se întîmplă cu derby-ul cu Steaua

Articol de GSP - Publicat sambata, 07 noiembrie 2015 10:38

Arena Națională a fost închisă după ce nu a obținut autorizație de securitate la incendiu din partea ISU.

Dinamo a anunțat că a oprit comenzile online pentru meciul cu Steaua, care este programat să se desfășoare pe Arena Națională, duminică, 22 noiembrie. "Cîinii" nu vor mai vinde bilete pînă cînd nu se lămurește situația stadionului național.

"Clubul cere înțelegere din partea suporterilor care și-au comandat online bilete la derby și așteaptă alături de toată suflarea dinamovistă remedierea acestei situații la "Arena Națională" pentru buna desfășurare a UNICULUI DERBY.

În cazul în care partida DINAMO - Steaua se va disputa pe stadionul din Ștefan cel Mare, suporterii dinamoviști vor primi contravaloarea biletelor comandate prin platforma oficială de ticketing a clubului nostru", se arată într-un comunicat al clubului Dinamo.

Meciul Dinamo - Steaua se va disputa duminică, 22 noiembrie, de la ora 20:30, în direct pe DigiSport, DolceSport, LookTV și TVR 1 și liveTEXT pe GSP.RO.

Citește și:
Gigi Becali: „M-am înțeles cu Denis Drăguș” » De ce depinde transferul
Superliga
Gigi Becali: „M-am înțeles cu Denis Drăguș” » De ce depinde transferul
Transferul lui Anderson Ceara la FCSB a picat: „L-am dat înapoi”
Superliga
Transferul lui Anderson Ceara la FCSB a picat: „L-am dat înapoi”
Apariție incendiară! Cea mai frumoasă fotbalistă din România a făcut senzație pe plajă
Fotbal feminin
Apariție incendiară! Cea mai frumoasă fotbalistă din România a făcut senzație pe plajă
Ioan Varga merge la TAS în cazul fostului jucător căruia trebuie să-i plătească o avere: „De viața lui extrasportivă…”
Superliga
Ioan Varga merge la TAS în cazul fostului jucător căruia trebuie să-i plătească o avere: „De viața lui extrasportivă…”
Un milionar român și-a adus acasă compania din Danemarca
Profit.ro
Un milionar român și-a adus acasă compania din Danemarca
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (98)
ciuleavvictorms
ciuleavvictorms  •  07 Noiembrie 2015, 17:20
Postat de zecs93 pe 07 Noiembrie 2015, 16:43

da prostane si dupaia sa referit ca la Dinamo tot clubu nu la sectia aia cs, esti varza, poti cauta sa te documentezi sa vezi ca a fost inteles gresit si nu ca de la CS si-a pornit el aventura fotbalistica !!!

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

zecs93
zecs93  •  07 Noiembrie 2015, 16:51
Postat de d_3amon pe 07 Noiembrie 2015, 15:07

uite unde statea expertul in situatii de urgenta. stefan cel mare si giulesti hm... exemple de fcsb-ist frustrat, n-ai uitat cumva ghencea pe acolo? sau ghencea e standarul dupa care da ISU autorizatiile? ce tot plangi de dorul NA oricum nu era stadionul fcsb-ului. s-a inchis NA, gata, pana primeste aviz jucati la mogosoaia sau prin pipera pe campurile voievodului.

hahaha bun commul !!!

zecs93
zecs93  •  07 Noiembrie 2015, 16:50
Postat de dinamovist_rau pe 07 Noiembrie 2015, 14:55

a si aparut o trompeta de-a lui negoita.spunea stapanul tau ca va face un stadion nou,iar voi l-ati aplaudat minute in sir.ce s-a intamplat cu stadionul ala?

tu oricum ai bostanu intr-o parte, roaga-te sa se mai organizeze euro 2020 ca sa avem stadioane, si noi, si voi dar si rapidistii ca altfel o sa jucam cat de curand pe maidane !!!

Vezi toate comentariile (98)
Comentează