FOTBAL  »  Superliga  »  TRANSFER

Românul care i-a cucerit pe englezi a fost la un pas de a semna cu o echipă din Liga 1: "Conducerea nu l-a ascultat"

Articol de GSP - Publicat duminica, 13 decembrie 2015 20:07

Ilie Balaci a dezvăluit că CSU Craiova a fost la un pas de a-l transfera pe Vlad Dragomir, puștiul de 16 ani care acum e în curtea lui Arsenal și a făcut cîteva antrenamente și cu prima echipă.

"Sună-l pe Geolgău (n.r. directorul general al craiovenilor) şi întreabă-l de jucătorii pe care i-a urmărit în ultimii doi ani. Îi are notaţi pe toţi în caietul lui. L-a urmărit chiar şi pe puştiul ăla, Dragomir, de la Arsenal, dar nu a fost ascultat şi nu l-a băgat nimeni în seamă. Îţi spun eu că Ghiţă putea aduce la echipă o grămadă de tineri jucători foarte buni.

Dar conducătorii preferă să se ducă la patroni cu nu mai ştiu eu ce jucători de peste 30 de ani, că lasă că e mai bine aşa pentru toată lumea, iar dacă îi şi iese transferul, atunci e şi mai bine. Nu vreau să vorbesc mai multe", a spus Balaci, conform Fanatik.

Vlad Dragomir a semnat cu Arsenal în luna iunie a acestui an, fiind transfera de la ACS Poli Timișoara. Pe lista ofertantelor s-au mai aflat Juventus, Manchester City și Chelsea.

Citește și:
Simona Țăranu a „fugit” din România: „Am sărbătorit altfel”
Stiri extrasport
Simona Țăranu a „fugit” din România: „Am sărbătorit altfel”
Wesley Sneijder, devastator: „UEFA să intervină, să sune la Londra: «Ieșiți de pe teren!»”
Liga Campionilor
Wesley Sneijder, devastator: „UEFA să intervină, să sune la Londra: «Ieșiți de pe teren!»”
Tensiuni la Real Madrid » 2 milioane de semnături pentru excluderea lui Mbappe din cauza iubitei!
Campionate
Tensiuni la Real Madrid » 2 milioane de semnături pentru excluderea lui Mbappe din cauza iubitei!
Motivul plecării la Rapid?! Daniel Pancu nu vrea să audă de noul oficial al lui CFR Cluj: „Șeful meu pe fotbal nu s-a inventat!”
Superliga
Motivul plecării la Rapid?! Daniel Pancu nu vrea să audă de noul oficial al lui CFR Cluj: „Șeful meu pe fotbal nu s-a inventat!”
EXCLUSIV Gică Popescu vinde un centru comercial gigantului britanic M Core
Profit.ro
EXCLUSIV Gică Popescu vinde un centru comercial gigantului britanic M Core
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație care poate deveni subiectul unui articol? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Premieră după 2002! Chinezul Wu Yize devine campion mondial, după ce l-a învins în frame decisiv pe Shaun Murphy!

Costel Gâlcă, întrebat despre demisie după Rapid - CFR: „Normal să fie frustrați. Vom vedea”


Comentarii (5)
1256352727725212
Mihail Alexandru  •  14 Decembrie 2015, 00:58

Felicitari Pustiule... si succes

the_gunner
the_gunner  •  14 Decembrie 2015, 00:30

Cei care aveti posibilitatea va rog sa urmariti ArsenalTV . "Drago",asa il numeste Robert Pires ,comentatorul,impresioneaza .La ora ABC el este cel caruia i se cere sa demonstreze cum se face fiecare procedeu. Cu exceptia takle-ului .Acolo Bielik este seful , polonezul luat de la Legia .Are ceva carente la fitness ,de altfel tot lotul de tineret sufera de aceiasi "boala".

dinamo4eva
dinamo4eva  •  13 Decembrie 2015, 21:58

:)) cand o sa joace la Arsenal va fi direct certitudine . de la juniorii lui Arsenal , daca joci ceva pt ei , poti ajunge la echipe bune din Anglia. Championship e mult mult peste Liga lui Gino .

Vezi toate comentariile (5)
Comentează