FOTBAL  »  Superliga  »  ANTRENOR

OFICIAL Petre Grigoraș revine în fotbal! A semnat cu o echipă din Liga 1: "Tentația a fost mare, vreau să merg în play-off"

Articol de GSP - Publicat marti, 29 decembrie 2015 14:54

Petre Grigoraș este noul antrenor al celor de la ASA Tg. Mureș, potrivit site-ului oficial. Postul fusese lăsat liber de Cristiano Bergodi înaintea ultimului meci din 2015.

18:20

Petre Grigoraș și-a fixat deja obiectivele pentru mandatul la ASA și consideră că echipa nu mai are nevoie de transferuri: "Mă bucur că am revenit în fotbal la o echipă care are foarte mari șanse să joace în play-off. Sper ca, o dată cu venirea mea, rezultatele să fie mai bune. Nu mă sperie că ASA a schimbat 7 antrenori într-un an și jumătate. Tentația de a veni aici a fost mare, nici nu m-am gîndit la celelalte aspecte. N-am vorbit încă despre transferuri. Ne vom întîlni în ianuarie pentru a pune toate lucrurile la punct. A fost un acord de principiu, dar totul e în regulă. Echipa e destul de puternică și are un lot valoros. Obiectivul e intrarea în play-off, dar eu îmi doresc tot mai mult. Cei dinaintea mea au realizat 90%", a spus Grigoraș la Dolcesport.

Grigoraș (51 ani) a antrenat ultima dată în Liga 1 la Pandurii Tîrgu Jiu între lunile aprilie și decembrie ale lui 2014. 

Fostul antrenor al lui CFR Cluj, Oțelul sau Poli Iași va deveni cel de-al patrulea antrenor al mureșenilor din sezonul curent, după Dan Petrescu, Vasile Miriuță și Cristiano Bergodi.

Bergodi a lăsat-o pe ASA pe poziția a șasea a clasamentului, la trei puncte distanță de principala contracandidată la ultimul loc de play-off, CSMS Iași.

Citește și:
Umăr la umăr înaintea sprintului final: Universitatea Craiova îi anulează ultima șansă lamentabilei Rapid și o egalează pe U Cluj
Superliga
Umăr la umăr înaintea sprintului final: Universitatea Craiova îi anulează ultima șansă lamentabilei Rapid și o egalează pe U Cluj
Nemaivăzut: arbitrul Danny Makkelie a primit un telefon în timpul finalei Cupei și s-a dus să răspundă
Campionate
Nemaivăzut: arbitrul Danny Makkelie a primit un telefon în timpul finalei Cupei și s-a dus să răspundă
Rasism în văzul lumii » Mesaje oribile afișate unul după altul de olteni, fără cenzură
Superliga
Rasism în văzul lumii » Mesaje oribile afișate unul după altul de olteni, fără cenzură
Noile calcule la titlu în Serie A, după rezultatul din Verona - AC Milan » Două scenarii pentru Cristi Chivu
Campionate
Noile calcule la titlu în Serie A, după rezultatul din Verona - AC Milan » Două scenarii pentru Cristi Chivu
Hidroelectrica redeschide accesul către un celebru monument
Profit.ro
Hidroelectrica redeschide accesul către un celebru monument
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație care poate deveni subiectul unui articol? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

O mai recunoști? La 41 de ani, fostul sex-simbol din tenisul feminin e mai în formă ca niciodată: „Abia aștept să revin!”

Ministrul Cătălin Predoiu, decizie istorică: „Vom numi viitorul stadion «Dinamo - Mircea Lucescu»”


Comentarii (13)
nebraska
nebraska  •  29 Decembrie 2015, 18:30
Postat de steaua1986forever pe 29 Decembrie 2015, 16:55

Alpine, ce te faci cu Grigoras? Asta e stelist pana in maduva oaselor. Si mai e si antrenor pe deasupra. Nu esti tu un "adevarat" daca nu il injuri si pe Grigoras. Hai ca poti.....incearca.

Valahe,iti respect comentariile asa *** cum sunt.

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

1442336789396148
Nicolae Nicolae  •  29 Decembrie 2015, 17:48

ma bucur pt grig,sunt din constanta si il apreciez mult,a facut treaba buna la farul si noi toti constanteni il iubim.poate pe viitor il vedem dinou in constanta ca antrenor,fie farul fie viitorul

dac.impielitzat
dac.impielitzat  •  29 Decembrie 2015, 17:04

succes Grig!

Vezi toate comentariile (13)
Comentează
Close
Fii primul care află noutățile din sport! Cum să urmărești GSP în Google Discover!
Fii primul care află noutățile din sport! Cum să urmărești GSP în Google Discover!