FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA

Iordănescu regretă cantonamentul reprezentativei din Turcia: "Îmi pare rău că am făcut asta"

Articol de - Publicat miercuri, 03 februarie 2016 21:20

Selecționerul Anghel Iordănescu a fost prezent în Turcia la partida amicală dintre Ludogoreț și Brno, scor 0-0. Claudiu Keșeru n-a jucat, fiind accidentat, în timp ce Moți și Prepeliță au evoluat în prima repriză.

Iordănescu a declarat la finalul partidei că îi pare rău de faptul că a făcut turneul amical al reprezentativei divizionare în Turcia.

"Îmi pare rău că am acceptat să facem acest turneu. Nu am fost de acord cu ce s-a întîmplat vizavi de jucătorii echipei Steaua. Regretul pe care-l am acum e că am acceptat să facem acest turneu în Turcia și nu în Spania, acolo unde aveam intenția să mergem și unde aveam două jocuri cu echipe naționale.

M-am bucurat să-i văd pe toți cei trei români de la Ludogoreț. Sper să se facă bine Claudiu și să revină în echipă", a spus Iordănescu la Dolcesport.

România a cîștiga ambele meciuri amicale din cantonamentul din Spania, 5-1 cu Torpedo Kutaisi și 1-0 cu Zimbru Chișinău. Reprezentativa divizionară urmează să joace pe 6 februarie împotriva bulgarilor de la Beroe Stara Zagora, de la ora 17:00.

Citește și:
Gigi Becali: „M-am înțeles cu Denis Drăguș” » De ce depinde transferul
Superliga
Gigi Becali: „M-am înțeles cu Denis Drăguș” » De ce depinde transferul
Transferul lui Anderson Ceara la FCSB a picat: „L-am dat înapoi”
Superliga
Transferul lui Anderson Ceara la FCSB a picat: „L-am dat înapoi”
Apariție incendiară! Cea mai frumoasă fotbalistă din România a făcut senzație pe plajă
Fotbal feminin
Apariție incendiară! Cea mai frumoasă fotbalistă din România a făcut senzație pe plajă
Ioan Varga merge la TAS în cazul fostului jucător căruia trebuie să-i plătească o avere: „De viața lui extrasportivă…”
Superliga
Ioan Varga merge la TAS în cazul fostului jucător căruia trebuie să-i plătească o avere: „De viața lui extrasportivă…”
Un milionar român și-a adus acasă compania din Danemarca
Profit.ro
Un milionar român și-a adus acasă compania din Danemarca
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (22)
986379311381755
Lengyel Adrian  •  04 Februarie 2016, 14:16
Postat de utilizator șters pe 01 Ianuarie 1970, 02:00

Ai uitat de Nauru. Tuvalu si Insulele Marshall...

sexilian
sexilian  •  04 Februarie 2016, 08:41

pupa icoane cascheta si taci

479442462207434
Ionut Zamfir  •  04 Februarie 2016, 08:02

Ceva nu se leaga. Eu nu cred ca acestea au fost declaratiile, redate exact. Ar insemna ca el sau Burleanu sa fi mintit. Pe Burleanu l-am vazut si auzit (la televizor) cum a declarat ca Iordanescu a CERUT ! schimbarea locatiei turneului din Spania In Turcia ! Nu a ACCEPTAT a CERUT !!! Pentru a fi mai aproape de echipele de club, pentru a nu le face nici o concesie.... nimeni nu stie pentru ce aceasta schimbare..

Vezi toate comentariile (22)
Comentează