SPORTURI  »  TENIS  »  FED CUP

Caricatura zilei! Cum dialoghează Simona Halep şi Alina Tecşor în Fed Cup

Articol de GSP - Publicat miercuri, 10 februarie 2016 14:04

Simona Halep a participat în weekendul trecut în Fed Cup, acolo unde a pierdut primul meci cu Pliskova şi a încheiat cu o victorie duminică împotriva Petrei Kvitova.

 Mai multe momente neaşteptate au avut loc în pauzele dintre game-uri cînd Halep părea că nu o ascultă pe Alina Tecşor. Nici căpitanul nejucător al României nu încerca să-i dea prea multe sfaturi.

Un dialog incredibil a avut loc şi la Galaţi, cînd România a jucat cu Spania, iar Alina Tecşor a avut o reacţie surprinzătoare: "Simona, vrei o banană?".

Astăzi, în Gazeta Sporturilor, apare şi o caricatură a lui Emil Mierlă despre acest subiect.

 caricatura

Citește și:
Sorana Cîrstea, șocată de scandalul momentului în tenis: „Nu pot să cred așa ceva!”
Tenis
Sorana Cîrstea, șocată de scandalul momentului în tenis: „Nu pot să cred așa ceva!”
Detaliul curios din vestiarul de la Mondial! S-a descoperit ce ascunde starul echipei într-o cutie mică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Detaliul curios din vestiarul de la Mondial! S-a descoperit ce ascunde starul echipei într-o cutie mică
Mihai Stoica a făcut „primul 11” la FCSB și are un mesaj pentru fanii care cer transferuri: „Vi se pare slabă echipa asta?”
Superliga
Mihai Stoica a făcut „primul 11” la FCSB și are un mesaj pentru fanii care cer transferuri: „Vi se pare slabă echipa asta?”
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
„Permite depășirea sistematică a vitezei legale”. Prima țară din Europa care blochează sistemul Tesla FSD în Europa
Profit.ro
„Permite depășirea sistematică a vitezei legale”. Prima țară din Europa care blochează sistemul Tesla FSD în Europa
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (8)
10202789258531585
Ulise Sender  •  10 Februarie 2016, 18:59
Postat de argus pe 10 Februarie 2016, 18:48

ce-ar fi de comentat? ca "i s-a urcat la cap" ...? sau ca este mai atanta la ce se-ntampla-n tribuna decat la ce-i spune antrenorul sau, ca este din ce in ce mai "plina de ea"? Pana la urma, totul tine de MINIMA educatie, care te oblige sa te uiti la cel ce ti se adreseaza este asa ca, acesta este "capitolul" la care este "corijenta". Un sportiv ce pierde un meci, NU ARE VOIE sa spuna de fiecare data ba "ca nu sunt complet refacuta", ba ca "nu m-am antrenat sufficient" ca sa nu mai spun ca de fiecare data cand simte ca ste in dificultate, apeleaza la medic. Ca sa inteleaga si Simona, ar trebui sa se puna in situatia in care dupa meciul castigat cu Serena, aceasta ar fi mentionat CE PROBLEME A AVUT ca "altfel" (vezi Doamne!), nu ar ficadesisigat...Cum te-ai fi simtit Simona? Cat despre "nevricalele" excesive, mai curand teatrale, ce vor sa induca idee de "cum am putut gresi...?" Ce cum s-ar fi menifestat in locul lui Kerber, condusa in decisiva cu 5-2?

:( ... textul parca ar fi un text tradus in limba romana prin google translate ... din ce limba !?

argus
argus  •  10 Februarie 2016, 18:48

ce-ar fi de comentat? ca "i s-a urcat la cap" ...? sau ca este mai atanta la ce se-ntampla-n tribuna decat la ce-i spune antrenorul sau, ca este din ce in ce mai "plina de ea"? Pana la urma, totul tine de MINIMA educatie, care te oblige sa te uiti la cel ce ti se adreseaza este asa ca, acesta este "capitolul" la care este "corijenta". Un sportiv ce pierde un meci, NU ARE VOIE sa spuna de fiecare data ba "ca nu sunt complet refacuta", ba ca "nu m-am antrenat sufficient" ca sa nu mai spun ca de fiecare data cand simte ca ste in dificultate, apeleaza la medic. Ca sa inteleaga si Simona, ar trebui sa se puna in situatia in care dupa meciul castigat cu Serena, aceasta ar fi mentionat CE PROBLEME A AVUT ca "altfel" (vezi Doamne!), nu ar ficadesisigat...Cum te-ai fi simtit Simona? Cat despre "nevricalele" excesive, mai curand teatrale, ce vor sa induca idee de "cum am putut gresi...?" Ce cum s-ar fi menifestat in locul lui Kerber, condusa in decisiva cu 5-2?

conasu_boeru
conasu_boeru  •  10 Februarie 2016, 18:19

Mai bine spuneati cum se traduce aceasta caricatura ! ...”Uite banana Simona !, Ce-i asta ? Dar eu nu banana din asta vreau***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (8)
Comentează
Close